Petrol
98.48
1.11%
Euro
18.5861
0.93%
Dolar
17.9548
0.48%
Altın
1.037
0.74%
Borsa
2862
1.13%
Bitcoin
443.473
4.28%
26ºC
İstanbul
Bulutlu 26 C
  Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi

  Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi

  Erzurum'da ciritçi kızlar, Tarsus'ta vahşice katledilen Özgecan Aslan'ın katil zanlısına ait temsili kuklayı atlarına bağlayıp sürüklediler.
  • DHA
  • 19.02.2015 - 12:44

  Erzurum Osmanlı Atlıspor Cirit Kulübü’nün kadın sporcuları 21 yaşındaki Seda Eğilmez, 20 yaşındaki Melike Ölmez ve 13 yaşındaki Elif Eğilmez Tarsus’ta öldürülen üniversiteli Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’in kuklasını yerde sürükleyip yaktı.

  Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi #1

  KUKLAYI YERLERDE SÜRÜKLEDİLER

  Merkez Aziziye ilçesindeki Osmanlı Atlı Spor Kulübü’nün arazisinde at binen ciritçi kızlar, Özgecan’ı hunharca öldüren Suphi Altındöken’in fotoğrafını içerisi otla doldurulmuş bir kuklanın başına yapıştırdıktan sonra kafasına halat geçirdi. Yoğun kar yağışı altında ata binen ciritçi kızlar, katili simgeleyen kuklayı peşlerinden sürüklediler.

  Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi İZLE

  Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi #2

  Kuklayı daha sonra yakarak etrafında atlarıyla birlikte daire çizen ciritçi kızlardan Seda Eğilmez, “Kadın, erkek farketmez, ‘insana şiddete hayır’ diyoruz. Kadına şiddet toplumun bir utancı. Biz de Özgecan ve onun gibi mağdurlara destek olmak için böyle bir protesto yaptık. Yerel sanatçı Volkan Söğüt’e ait bu kuklayı vahşi cinayetleri işleyenlere en ağır cezanın verilmesi için örnek olarak kullandık. Maalesef günümüzde bunlar sadece insanlara değil hayvanlara da yapılıyor. Bu gibi olaylar bizleri çok üzüyor. Tek isteğimiz huzur, güven ve barış içinde bir yaşam” diye konuştu.

  Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi #3

  İZMİR'DE "TÜKÜRMEK İSTER MİSİNİZ?" EYLEMİ

  İzmir'de de vahşice öldürülen Özgecan için ilginç bir eylem yapıldı. İzmirli bir esnaf, cinayet zanlısı Suphi Altındöken’in resmini iş yerinin önüne koyarak resmin üzerine ’Tükürmek ister misiniz?’ yazması dikkat çekti.

  Erzurumlu ciritçi kızların Özgecan eylemi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir