Euro
10.144
0.26%
Dolar
8.6403
0.15%
Altın
493.76
0.31%
Borsa
1.4
1.07%
Bitcoin
368.093
-0.45%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C
  Esad'la görüşen CHP'li vekil Ensonhaber'e konuştu

  Esad'la görüşen CHP'li vekil Ensonhaber'e konuştu

  CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz Beşar Esad'la görüşmesinin ayrıntılarını ilk kez Ensonhaber.com'a anlattı
  • 11.10.2012 - 18:30

  Esad la görüşen CHP li vekil Ensonhaber e konuştu #1

  ENSONHABER.COM/DETAY HABER Son olarak Aydınlık Gazetesi muhabirine konuşan Beşar Esad, CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz'la da görüştü. Esad'la yaptığı görüşmenin detaylarını Ensonhaber.com'a anlatan Eryılmaz çarpıcı iddialarda bulundu. Beşar Esad'ın ruhhali karşısında şaşırdığını kaydeden Eryılmaz, 'Ben Esad'ın bu kadar rahat bir halde olacağını tahmin etmiyordum. Başbakan Erdoğan bile Esad'dan daha gergin. Esad espri yapıyor gülüyor.' şeklinde konuştu.

  ESAD SAVAŞMAK İSTEMİYOR

  Akçakale'de yaşanan olaylarla ilgili olarak Esad'ın ortak komisyon kurmak istediğini ifade eden Eryılmaz, 'Beşar Esad'ın savaşmak gibi bir isteği yok. Akçakale'deki olayla ilgili Suriye tarafı ortak bir komisyon kurulmasını istiyor. Lübnan'la da benzer bir olay yaşanmış ve kurulan ortak komisyonda saldırıyı muhaliflerin yaptığı belli olmuş. Muhalifler de özür dilemiş' dedi.

  ERDOĞAN'LA İLGİLİ TEK BİR KÖTÜ KELİME ETMEDİ

  Esad'la görüşmesine en çok şaşırdığı konulardan birisinin de Erdoğan'la ilgili tek bir kötü kelime ağzından çıkmaması olduğunu ifade eden Eryılmaz, şunları söyledi 'Türk halkına övgüler dizdi. Suriye ve Türkiye halkının ortak bir halk olduğunu vurguladı. Ancak hükümetin bu ortaklığı zedelediğini söyledi.'

  HALK VE SURİYE DEVLETİ ARASINDA ÇATIŞMA YOK

  Suriye ziyareti sırasında Şam'daki günlük hayatın hiç bir şey yaşanmıyormuşçasına devam ettiğini belirten Eryılmaz, Halep'in kenar mahallelerinde ufak çatışmaların yaşandığını söyledi. 16 aydır Suriye'de yaşanan çatışmaları takip ettiğini dile getiren Eryılmaz, Suriye'de hükümet ile halk arasında bir çatışma yaşanmadığının altını çizdi.

  'ERDOĞAN'IN MÜSLÜMAN KARDEŞLER TALEBİ OLMUŞ'

  Esad'ın 'Hiç bir iktidar halkına zulüm ederek ayakta kalamaz' dediğini kaydeden Eryılmaz, 'Esad Suriye'ye dışarından gelen radikal guruplara karşı mücadele ettiğini söylüyor. Başbakan Erdoğan, Esad'a ikinci bir ülke aracılığıyla yapılan bir teklife Müslüman Kardeşler'in ülke yönetimine girmesini istediğini iletmiş. Ancak Esad buna kesinlikle karşı çıkmış' dedi.

  KUZEY'DEKİ KÜRT GRUPLARI

  CHP milletvekili Eryılmaz, Esad'ın Suriye'nin, kuzeyindeki Kürt grupların özerk yönetim noktasındaki adımlarına bölgede yaşanan otorite boşluğu nedeniyle müdahale edemediğini vurguladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir