Euro
11.0413
0.13%
Dolar
9.5054
0.27%
Altın
549.42
0.27%
Borsa
1.519
0.67%
Bitcoin
565.364
-2.40%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı'ndan Cemaat iddiası

  Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun CNN Türk ekranlarında Gülen Cemaati'ne dönük iddialarına yenilerini ekledi.
  • 13.01.2015 - 10:00
  Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı'ndan Cemaat iddiası

  Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı ndan Cemaat iddiası #1

  Paralel yapıyı konu alan "İn" adlı kitabı ile dikkat çeken eski istihbaratçı canlı yayında Mirgün Cabas'ın sorularını yanıtladı. Paralel yapının emniyet içindeki örgütlenmesi aracılığıyla kapsamlı bir istihbarat çalışması yaptığını iddia eden Uzun, Cemaat'in dünyadaki en tehlikeli arşive sahip olduğunu söyledi.

  "DÜNYADAKİ EN TEHLİKELİ ARŞİV CEMAAT'TE"

  Uzun, MHP, CHP, BDP (HDP) ve AK Parti'nin kasetler üzerinden cemaat tarafından manipüle edilmek istendiğini iddia ederken kaset komplolarına dikkat çekti. Deniz Baykal kasetinin Cemaat işi olduğunu tekrar eden Uzun, MHP'nin MYK üyelerinin kasetlerinin ve BDP'li Bengi Yıldız'ın Bodrum plajındaki fotoğraflarının da Cemaat üretimi olduğunu söyledi. Uzun "Dünyadaki en tehlikeli arşive sahipler. Aklımıza gelmeyecek bir arşiv biriktirdiler yıllar boyunca. Avrupa'da 1928'de kurulan Opus Dai (Tanrı,nın işi) tarikatına benziyor yapı olarak." dedi.

  Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı'ndan Cemaat iddiası İZLE

  "CEMAAT KASET İŞLERİNE TÜRKBANK KASETİ İLE GİRDİ"

  Uzun, Cemaat'in kaset komplosu yöntemini ilk olarak 55. hükümeti 
  deviren Türkbank kaseti ile yaptığını iddia etti. Söz konusu kasetin emniyetteki Cemaatçiler tarafından sızdırıldığını iddia eden Uzun, KPSS sorularındaki yolsuzlukların ise 1984'te başladığını söyledi.

  İşte Uzun'un açıklamalarından satır başları:

  "CEMAAT'İN HER ÖRGÜTÜNDE BİR AÇIK BİR DE GİZLİ ŞURA VAR"

  "Ben ilk başlarda Cemaat'i olumlu buluyordum. Pozitif bilimlere açık oldukları için, modern oldukları için, Atatürk ile bir dertleri olmadığı için olumlu bakıyordum. Ama sonra yaptıklarına baktığımızda kendi milletlerine karşı oldukları görüldü. Bu örgütün yapısına bakmak lazım. Örgütün her bileşeninde bir şura var. Ama biz de gizli şuraları var. Akşam yatarken kendini general sanan sabah er olarak uyanır. Bu tür örgütlerde durum budur. Nurettin Veren ve Latif Erdoğan örnekleri var.

  POLİS KOLEJLERİNE CEMAATÇİ AİLELERİN ÇOCUKLARI GİREBİLİYOR

  Polis kolejlerinin yüzde 99.99'u Cemaatçidir. Bugün polis kolejlerine öğrenci alındıktan sonra devşirilmiyor. Çünkü çocukları ailelerinden devşirilmiş durumdayken koleje alınıyor.  Emniyette bir Cemaat imamı mutlaka vardır hala. Onu onlar kaldırmazlar, aynen devam ediyorlardır.

  STV DİZİLERİNE DANIŞMANLIK YAPTI MI?

  Mirgün Cabas, programdan sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada, izleyicilerden gelen "Sabri Uzun'un STV dizilerine danışmanlık yaptığı" iddiasını yayın sonrası konuğuna sorduğunu vurguladı ve aldığı yanıtı paylaştı:

  "2011 yılında APK'da (yani kizaktayken) Emniyet Genel Müdürlüğü'nden bu işi (STV dizilerine danışmanlık) yapmam icin izin istediler. Genel Müdürlük de izni verdi. Ama ben bu işi kabul etmedim. Çünkü aslında elimde hangi bilgilerin olduğunu öğrenmek istiyorlardı.''

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir