Petrol
113.99
2.58%
Euro
17.5824
0.65%
Dolar
16.3567
-0.05%
Altın
974.75
0.00%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
486.779
-0.26%
22ºC
İstanbul
Hafif yağmur 22 C
  Eski Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'den itiraf gibi açıklama

  Eski Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'den itiraf gibi açıklama

  Emniyet Genel Müdürlüğüne atanan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, "Zamanımdan, konforumdan, rahatımdan keyfimden yeterince millete mesai olarak tahsis edip, daha fazla yapabileceğim hizmetleri yapmakta eksik kaldım" dedi.
  • 19.09.2014 - 10:59

  cELAL

  Valiler Kararnamesi ile Hatay Valiliği’nden Emniyet Genel Müdürlüğü’ne atanan Celalettin Lekesiz dün veda etti.

  Lekesiz, dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ndeki (HGC) veda ziyaretinde, Anadolu'nun hemen tüm renklerini bünyesinde barındıran ve demokratik bir üslupla bunu bezeyen Hatay'da 5 yıl 3 aydan bu yana kıvançla, gururla görev yaptığını vurguladı.

  Her oturanın kalkacağını, her gelenin gideceğini ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:

  ''MAAŞI HAK ETTİĞİMİ DÜŞÜNMÜYORUM''

  "Buraya gelirken de temennimiz sağlıkla gelmek. Geldikten sonra da ne kadar süreyle görev yapacaksak onu sağlık içerisinde icra ettikten sonra sağlıkla dönebilmek, devletimize ve milletimize borcumuz olmadığı konusunda kalben müsterih olarak ayrılmaktı. Her işin bir sonu olduğu gibi buradaki işimizin de bir sonu oldu. Hatay'a ve Hataylılara çok daha fazla şey yapabilirdik. Ama çok içten samimiyetle söylüyorum, bu benim biraz yapım. Bundan önce görev yaptığım yerlerde de bu eksikliği hissettim. Bu biraz şundan kaynaklanıyor, devlet memuriyetine girdiğimden beri devletin verdiği maaşı hak ettiğimi düşünmüyorum. Genel olarak kamu görevlileri, aldıkları maaştan yakınırlar. 365 gün alınan maaşla ilgili değerlendirme yapılmaz. Maaştan yakınılırsa bunun gereği bellidir, iki satır yazılır, istifa edilir. Maaştan yakınma yerine görev yetki ve sorumluluk alanınızla ilgili ne sorumluluk yüklenmişse onu en iyi şekilde kemaliyle yapmak doğru olanıdır. Bu anlamda her görev yaptığım yerden ayrılırken 'devletin bana verdiği kadarını halka hizmet olarak yansıtabildim mi' sorusunu kendi kararımda değerlendirmeye çalıştım.

  "KONFORUMDAN, RAHATIMDAN, KEYFİMDEN..."

  Muhtemelen devletin bana verdiği kadarını halka hizmet olarak yansıtamadım, zamanımdan, konforumdan, rahatımdan keyfimden yeterince millete mesai olarak tahsis edip, daha fazla yapabileceğim hizmetleri yapmakta eksik kaldım diye kendi iç dünyamda hep bunun eksikliğini hissetmişimdir. Bu eksikliği, Hatay'da görev yaptığım sürenin sonunda da hissettiğimi söyleyebilirim. Bu, insanın kendi iç dünyasındaki değerlendirmesi."

  Kamu yönetiminde inandığı, kabul ettiği değerler bulunduğunu belirten Lekesiz, günlük, bireysel, perakende doğrular yerine kurumsal doğrularla hareket edilmesi gerektiğini, geçmiş yönelimli değil, gelecek yönelimli çalışmaları benimsediğini kaydetti.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir