Euro
10.2978
-0.11%
Dolar
8.7666
0.05%
Altın
492.72
0.37%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
390.353
4.50%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  Eskiden polis copuyla tecavüz edilirdi şimdi hukukla..

  Tutuklu gazeteci Müyesser Yıldız: Bana her gün hukukla tecavüz ediliyor
  • 12.04.2012 - 07:59
  Eskiden polis copuyla tecavüz edilirdi şimdi hukukla..

  Eskiden polis copuyla tecavüz edilirdi şimdi hukukla.. #1

  CHP'nin doktor milletvekillerini dün Silivri Cezaevi'ndeki koğuşunda ağırlayan gazeteci Müyesser Yıldız, tutukluluğunu, "Eskiden polis copuyla tecavüz edilirdi mahkûmlara. Bana da burada her gün hukuk yoluyla tecavüz ediliyor" sözleriyle özetledi.

  Ziyaret izlenimlerini CHP heyetindeki Aydın Milletvekili Metin Lütfü Baydar aktardı: "Müyesser Yıldız direndiğini ve devletin hiçbir imkânını kullanmamaya çalıştığını belirtti. Tutukluluğuyla ilgili tanımı ise hepimizi etkiledi. Ancak her şeye rağmen kendisini iyi gördük.

  İnönü Üniversitesi eski Rektörü Fatih Hilmioğlu hocamızın durumu ise fazlasıyla kritik. Karaciğer kanseri riski var ve zaten siroz teşhisi de konulmuş.

  'CEZAEVİNDE NASIL TUTULUYOR ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL!'

  Emekli Orgeneral Ergin Saygun da cezaevinde nasıl tutuluyor anlamak mümkün değil. Olası kanamanın durmaması ihtimali nedeniyle sakal tıraşı bile olamıyor. Kalbi ise yüzde 30 seviyesinde çalışıyor. Her an emboli geçirerek hayatını kaybetme riskini de taşıyor. Bazı tutukluların da psikiyatrik rahatsızlıkları var." (Okan Konuralp/Hürriyet)

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir