Petrol
107.72
-1.27%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
477.569
-0.34%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde yumruklu tekmeli kavga

  Kampüs önünde öğrencilerle özel güvenlik görevlileri arasında yumruklu tekmeli kavga yaşandı.
  • DHA
  • 13.04.2016 - 15:10
  Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde yumruklu tekmeli kavga

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü önünde öğrencilerle üniversitenin özel güvenlik görevlileri arasında yumruklu tekmeli kavga çıktı.

  6 KİŞİ YARALANDI

  Olaylarda yaralanan 3 öğrenci ile 3 özel güvenlik görevlisi hastaneye kaldırıldı, biber gazından etkilenen 3 öğrenciye de ambulans içerisinde müdahalede bulunuldu.

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi nde yumruklu tekmeli kavga #1

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde yumruklu tekmeli kavga VİDEO

  ÖZGÜR ŞENLİK ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEKTİ

  Yunus Emre Kampüsü Cumhuriyet Kapısı önünde meydana gelen olayda, Anadolu Üniversitesi öğrencileri rektörlük binası karşısındaki Atatürk Kültür Merkezi önünde 'Özgür Şenlik' adı altında etkinlik düzenlemek istedi. Öğrencilerin bir bölümü öğle saatlerinde burada toplandı.

  ŞENLİĞE DIŞARIDAN KATILMAK İSTEDİLER

  Şenliğe katılmak için dışarıdan gelen 20 kadar öğrenci de kampüse girmek istedi. Kampüs girişinde set oluşturan üniversitenin özel güvenlik görevlileri aralarında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde okuyanların da bulunduğu öğrencilere kimliklerini göstermelerini istedi.

  İÇERİ ALMAYAN GÜVENLİK GÖREVLİLERİYLE KAVGA ETTİLER

  Özel güvenlik görevlileri, gruba Anadolu Üniversitesi öğrencisi olmayanları içeriye alamayacağını söyledi. Bu sırada kampüs içerisinde etkinlik için toplanan 30 kadar öğrenci de kampüs girişine geldi. Öğrenciler ile özel güvenlik görevlileri arasında yaşanan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. İki taraf yumruk ve tekmelerle birbirini gerdi.

  BİBER GAZLI MÜDAHALE

  Kampüs karşısında bekleyen TOMA'lı çevik kuvvet polislere kavga çıkınca kampüs önüne gelerek öğrencilere biber gazlı müdahalede bulundu. Polisler Üniversite Caddesi'ne doğru kaçan grubu Espark Alışveriş Merkezi'ne kadar kovaladı. Kavgada 3 öğrenci ile 3 özel güvenlik görevlisi yaralandı.

  Öğrenciler Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne, özel güvenlik görevlileri de ambulanslarla Eskişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polisin sıktığı biber gazından etkilenen 3 öğrenciye ise 112 ambulansı içerisinde müdahalede bulunuldu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir