Euro
15.2391
-0.03%
Dolar
13.4280
0.02%
Altın
794.8130
-0.12%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
571.357
-1.16%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C

  F-16'lar kaçan PKK'lıları böyle vurdu - Galeri

  İHA tespit etti F-16'lar PKK'lıları vurdu.
  • 14.08.2012 - 15:33
  F-16'lar kaçan PKK'lıları böyle vurdu - Galeri

  F-16 lar kaçan PKK lıları böyle vurdu - Galeri #1

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsal alanında insansız hava aracı (İHA) tarafından tespit edilen PKK'lı grup, F-16 savaş uçakları tarafından bombalandı.

  KAÇMAYA BAŞLADILAR

  Bombalama sırasında yükselen alev ve duman yine İHA tarafından tespit edildi. Nokta atışla etkisiz hale getirilen örgüt üyelerinden bazılarının kaçışı görülürken, yapılan ikinci atışla bunlarda etkisiz hale getiriliyor. Şemdinli'de düzenlenen operasyona ait çok özel görüntülere ortaya çıktı.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!..

  HAREKETLİLİK SÜREKLİ TAKİP EDİLDİ

  Hakkari ve çevresinde uçuş yapan İHA'lar boşaltılmış olan bir köyün çevresinde insan hareketliliğini görüntüledi. Yanlarında katır veya atlarında bulunduğu grubun hareketliği gözle görülürken, köy dışına çıkan grubun eylem hazırlığı yapan örgüt üyeleri olduğu dikkat çekiyor. Yaklaşık 3 saat görüntü alan İHA'nın değişik kameralarla çektiği hareketlilik sürekli takip ediliyor. Grubun içerisinde bazı kişilerin hayvanlara sürekli bir şeyler yüklediği dikkat çekiyor. Hareket merkezinin koordine ettiği operasyon için bölgeye gelen F-16 savaş uçaklarının nokta atışla etkisiz hale getirdiği grubun üzerinden alev ve dumanlar yükseliyor.

  KOORDİNATLAR BOMBALANDI

  Atış sırasında bazı kişilerin uzaklaştığını görüntüleyen İHA, hareket merkezinin verdiği koordinata göre uçaklar o alanına bombalıyor. Yapılan operasyon sonrasında İHA'lar bölgeyi tekrar tarıyor. Ancak operasyon öncesi yaşanan hareketlilikten herhangi bir iz kalmamıştı. Bombalanan alanların üzerinden dumanlar yükselirken, boşaltılan köy ise bombalama sırasında hasar görmedi. (Star)


  Görüş Bildir