Euro
9.4937
0.5%
Dolar
7.8089
0.48%
Altın
460.7
0.08%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.038
-0.94%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C

  Facebook hesabının yedeği nasıl alınır

  Hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen Facebook’da bir sürü fotoğraf, video ve link gibi paylaşımlarda bulunuyoruz.
  • 18.06.2012 - 17:54
  Facebook hesabının yedeği nasıl alınır

  Facebook hesabının yedeği nasıl alınır #1

  Önem verdiğimiz dosyalarımızın yedeklerini nasıl tutuyorsak Facebook severler de eğer isterlerse Facebook hesaplarının yedeğini alabilirler ve böylelikle isterseniz bu zamana kadar paylaştığınız fotoğraf, video ve link’ler ile arkadaşlarınızın e-postalarının yedeğini alabilirsiniz.


  Bunun için ne yapmalıyız?

  Öncelikle şunu belirtelim ki bunu Facebook bizim için düşünmüş. Yapmanız gereken “Hesap Ayarları” kısmına giriyorsunuz. Sonrasında gelen ekranın en alt kısmında  ”Facebook verilerinin kopyasını indir” link’ine tıklıyorsunuz

  Sonrasında tahmin edebileceğiniz gibi “Arşivimi Başlat” diyoruz. Arşivinize neler dahil? Facebook’da paylaştığınız fotoğraf ve videolar, duvar yazılarınız, mesajlarınız ve sohbet konuşmalarınız ile arkadaşlarınızn adları ve bazılarının e-posta adresleri. 

  “Arşivimi Başlat” dedikten sonra e-posta adresinize gönderilmesi için bir onay alıyorsunuz. Şunu belirtelim ki arşivinizin boyutuna göre bu süre değişiklik gösteriyor. Hemen tamamlanmasını beklemeyiniz. E-posta adresinize ilgili link geldikten sonra tıklıyorsunuz ve şifrenizi girip bilgisayarınıza arşivinizi indirebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir