Euro
10.3315
-0.98%
Dolar
8.821
-0.51%
Altın
496.84
-0.44%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
381.586
-0.89%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Fatih Erbakan: Babam en çok Demirel'e kırıldı

  Fatih Erbakan, 28 Şubat sürecini ve soruşturmayı değerlendirdi..
  • 15.04.2012 - 10:46
  Fatih Erbakan: Babam en çok Demirel'e kırıldı

  Fatih Erbakan: Babam en çok Demirel e kırıldı #1

  Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, 28 Şubat sürecini ve soruşturmasını, Anadolu Ajansı'na değerlendirdi, babası eski Başbakan Necmettin Erbakan ile ailenin yaşadıklarını anlattı.

  'ÇOK ZOR GÜNLERDEN GEÇTİĞİ BELLİYDİ'

  Devam eden soruşturmanın caydırıcılık açısından önemli olduğunu vurgulayan Erbakan, "Ama vakit kaybının, milletimizin maddi ve manevi kaybının geri getirilmesi zor. Bu yüzden üzülüyoruz" ifadesini kullandı. Necmettin Erbakan'ın, 28 Şubat'taki MGK toplantısının ardından eve geldiğindeki durumunu anlatan Erbakan, şunları kaydetti:
  "Yorgundu. Çok zor günlerden geçtiği belliydi. Devlet ve siyaset konularını çok fazla eve getiren bir insan değildi. Evde genellikle ailevi konularla, çocuklarla ve sosyal konularla ilgilenmeyi, bizim gündelik hayatımızla ilgili konuları konuşmayı severdi. O sebeple, akşam ayrıntılı bir konu görüşülmedi. Gerçekten de onun yerinde başka birisi olsa o süreci, çok daha farklı götürmeye kalkabilir, daha büyük zararlara yol açacak adımlar atabilirdi. Allah gani gani rahmet etsin."

  'EN ÇOK DEMİREL'E KIRILDI'

  Babasının 28 Şubat sürecinde, en çok dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e kırıldığını ifade eden Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Babam, 'Bizim 50 senelik arkadaşımız, üniversite arkadaşımız. Böyle bir hareket içinde olmasını beklemezdik' demişti. Sayın Süleyman Demirel, kendisi bu gibi müdahalelerin mağduru olmasına rağmen 28 Şubat'ta tam tersine bir yol izledi. Tamamen teamüllere, demokratik kabullere aykırı şekilde Meclis'teki üçüncü partiye hükümeti kurma görevini verdi. Böylece aslında bilerek veya bilmeyerek bu antidemokratik sürece alet oldu."

  '28 ŞUBAT 10 SENE BİLE SÜRMEDİ'

  28 Şubat'ın bin yıl süreceğine ilişkin sözün hatırlatılması üzerine de Erbakan, şunları aktardı: "28 Şubat, 10 sene bile sürmedi. Bu sevindirici bir gelişme. Tabii 28 Şubat, yüzyıllardan beri yapılan oyunlardan birisidir. Bahsettiğimiz mihraklar, bu oyunları sadece Türkiye'de değil bütün dünyada oynamışlardır. Fakat bundan sonra değişik isimlerle, aktörlerle daha değişik oyunlar yaptırabilirler. Buna karşı uyanık olmalıyız."

  Dış güçlerden kastının ne olduğunu da açıklayan Erbakan, şöyle konuştu: "Bir avuç imtiyazlı insan. Özellikle ABD'de yoğunlaşmışlar. Ve ABD kongresini, hükümetini, hariciyesi ve ordusunu etki altına almışlar. Ve bunlara istediklerini yaptırarak, bütün dünya olaylarını ABD vasıtasıyla kendi hedeflerine doğru ilerliyorlar. Bu yolda önlerine çıkan engelleri kaldırmak için bu gibi planlar yapıyorlar."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir