Dolar
6.8638
-0.0029%
Euro
7.8448
0.2402%
Altın
1808.47
-0.0547%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
399.294
-0.0267%
Bitcoin
63299.08
-0.6885%
24ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 24 C
  Fatma Şahin acılı anneyle birlikte gözyaşı döktü İZLE

  Fatma Şahin acılı anneyle birlikte gözyaşı döktü İZLE

  Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, PKK'nın kaçırdığı Büşra'nın ailesini ziyaret etti. Acılı anneye sarılarak birlikte ağlayan Şahin, çocuğuna kavuşması için gerekenin yapılacağı sözünü verdi.
  • 02.06.2014 - 13:30
  Fatma Şahin acılı anneyle birlikte gözyaşı döktü İZLE

  Fatma Şahin acılı anneyle birlikte gözyaşı döktü İZLE #1

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, PKK tarafından kaçırılan 20 yaşındaki Büşra Esendemir'in Emek Mahallesi'nde oturan ailesinin evini ziyaret etti. Baba Muharrem ve anne Sevil Esendemir ile görüşen Şahin, ailenin acısına ortak oldu. Anneye sarılarak uzun süre ağlayan Şahin, mağdur anne ve babaların feryadını tüm Türkiye'nin duyması ve bu durumun toplumsal seferberliğe dönüşmesi gerektiğini söyledi. Baba Muharrem Esendemir, kızını en son 23 Nisan'da Gaziantep'te gördüğünü söyledi.

  Fatma Şahin acılı anneyle birlikte gözyaşı döktü İZLE

  Fatma Şahin acılı anneyle birlikte gözyaşı döktü İZLE #2

  ÖĞRETMEN OLACAKTI

  Esendemir, haber alamadıkları kızını Kars'ta aradıklarını ve evinde örgüt ağzıyla yazılmış mektup ile terör örgütü simgeleri bulduklarını anlatarak, "1,5 ay önce kızıma 'Senin yakın bir şehre gelmeni istiyorum' dedim. 'Oralarda okumanı istemiyorum' dedim. Ufak tefek bir iki şeyini duydum. Bu bizim yapımıza ters düşen bir şey. Puanını yükselterek Gaziantep'e geçiş yapmayı düşündü. Okumaya hevesli çocuktu. Öğretmen olmak istiyordu. Ücra bir köyde öğretmen olma hayali vardı. Biz vatanına, milletine faydalı olsun diye çalıştık, kendisi de bu amaçla çalışıyordu. Ne oldu bilmiyoruz. Kızımızın kandırıldığından eminiz. Çözüm süreci dağdan insanların gelmesi gereken bir süreç. Bir öğretmen olsaydı, bir Kürt çocuğunu okutsaydı daha iyi değil miydi?" dedi.

  Fatma Şahin acılı anneyle birlikte gözyaşı döktü İZLE #3

  FATMA ŞAHİN ERDOĞAN'I ARADI

  Şahin, gazetecilerin evden çıkmasının ardından Başbakan Erdoğan'ı cep telefonuyla arayarak, Esendemir ailesiyle görüştürdü. Erdoğan'ın, aileye, Büşra'nın evine dönmesi için gereken çalışmanın yapılacağının sözünü verdiği öğrenildi.

  Görüş Bildir