Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.040
1.10%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Fehmi Koru: Tapeler ABD'nin dinlemeleri ile elde edildi

  Star yazarı Fehmi Koru, "17 Aralık sonrası ortaya dökülen tapelerin ve ses kayıtlarının ABD'nin dinlemeleri ile elde edildiğini" ileri sürdü.
  • 09.04.2014 - 14:17
  Fehmi Koru: Tapeler ABD'nin dinlemeleri ile elde edildi

  Fehmi Koru: Tapeler ABD nin dinlemeleri ile elde edildi #1

  ABD'li gazeteci Seymour Hersh'ün geçen yıl Ağustos ayında Suriye’de düzenlenen kimyasal saldırının arkasında Türkiye hükümetinin olduğu iddiası medya gündemine bomba gibi düştü. Beyaz Saray iddiayı yalanladı. CNN Türk'te Aslı Aydıntaşbaş'ın Karşı Gündem programında konuğu olan Star Gazetesi yazarı Fehmi Koru, Hersh'ü yakından tanıdığını, iyi bir gazeteci olduğunu ancak kaynağını gizli tutması yüzünden sorunlar yaşadığını ve son yazısının da sakat bir yazı olduğunu ileri sürdü.

  "TAPELER ABD DİNLEMESİYLE ELDE EDİLDİ"

  Koru programın sonunda bir de bomba iddia ortaya attı ve "17 Aralık sonrası ortaya dökülen tapelerin ve ses kayıtlarının ABD'nin dinlemeleri ile elde edildiğini" ileri sürdü. Fehmi Koru, "Dinleme konusunda da önemli. Şunu söyleyeyim. Snowden açıkladı ABD tüm dünyayı dinlemiş. Ama bir ülkeyi son üç yıl içinde her şeyiyle dinlemişler. Tüm telefon konuşmalarını, tüm internet yazışmalarını.. Merkel'i dinlediğini biliyoruz mesela. Brezilya cumhurbaşkanını dinlemişler biliyoruz. Bizde kimlerin dinlendiğini bilmiyoruz… O ülkenin hangisi olduğunu bilmiyoruz. Ama ben o ülkenin Türkiye olduğuna inanıyorum. Liderleri de dinlediler. En önemli konuşmaları da dinlediler. Şu ortalığa saçılan tapelerin, ses kayıtlarının yerli olmadığını savunuyordum. Ben Amerikaların dinlediği kanaatindeyim." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir