Euro
15.2496
-0.44%
Dolar
13.4281
-0.75%
Altın
795.6910
0.79%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
567.444
-0.55%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Fethiye'deki helikopterin düşüş nedeni belli oldu

  Fethiye'deki orman yangınına müdahele etmek için havalanan ve bir süre sonra düşen helikopterin düşüş nedeni belli oldu.
  • 10.08.2012 - 13:22
  Fethiye'deki helikopterin düşüş nedeni belli oldu

  Fethiye deki helikopterin düşüş nedeni belli oldu #1

  Muğla'da, Köyceğiz'e bağlı Çövenli köyü Cehennemderesi mevkiinde çıkan orman yangınına müdahale etmek için Fethiye’den havalanan ve bir süre sonra irtibat kesilen Kamof KA 31596 tipi yangın söndürme helikopterinde hayatını kaybeden 5 personelin cansız bedenleri İzmir Adli Tıp'a getirildi. Orman Genel Müdürlüğü'nün web sitesinde yer alan bilgide, helikopterin güç kaybı nedeniyle düştüğü açıklandı.

  ÖLEN PERSONEL İÇİN DNA TESTİ İSTENDİ

  İzmir Adli Tıp'ta bekleyen 5 personelin cansız bedeni ailelerine teslim edilmeden önce aile yakınlarından DNA testi istendi. Helikopterde bulunan Türklerden helikopter komutanı Atıf Ateşok ve tercüman Orhan Çelik'in yakınları, İzmir Adli Tıp'ın önünde DNA örneği vermek üzere çağırıldı. Ölen iki Türk personelin yakınları, cenazelerini ancak DNA testinin yapılmasının ardından teslim alacaklar.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

  Orhan Çelik'in babası Aydın Çelik, Adli Tıp Kurumu'nun önünde oğlunun cenazesini almak için gözü yaşlı şekilde bekledi. Helikopter Komutanı Atıf Ateşok 'un oğlu Alptuğ Ateşok'un babasının cesedini kol saatinden teşhis etmesine rağmen DNA testi istendiği öğrenildi. Helikopterde hayatını kaybeden Türklerin yakınlarının İzmir Adli Tıp Kurumu önünde bekleyişleri sürüyor. DNA testinin sonuçları açıklandıktan sonra cenazeler ailelere teslim edilecek.


  Görüş Bildir