Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.951
-2.00%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Fethullah Gülen sessizliğini Sızıntı dergisine bozdu

  Fethullah Gülen, uzun süren sessizliğini Sızıntı Dergisi için yazdığı yazı ile bozdu. Gülen, "millet haramiliğe prim veriyorsa bize ağlamak düşer" dedi.
  • 06.05.2014 - 20:29
  Fethullah Gülen sessizliğini Sızıntı dergisine bozdu

  Fethullah Gülen sessizliğini Sızıntı dergisine bozdu #1

  Sızıntı Dergisi'nin başyazarı olan Fethullah Gülen bu ayki sayıda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Seçimlerden sonra ilk kez yazan Gülen, Aşık Mahzuni Şerif'in sözleriyle mesaj verdi.

  "ZALİMİN ZULMÜ VARSA..."

  Yazısında Aşık Mahzuni Şerif'in "Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allah'ı var, Bugün halka cevretmek kolay, yarın Hakk'ın divanı var" dizelerine yer veren Güleni şunları söyledi;

  "Allah dünkü zalimleri bugün cezalandırdığı gibi, günümüzün gaddarlarını da çok yakın bir gelecekte mutlaka tecziye edecektir. Bugün, şahlar, şehinşahlar gibi yaşayanlar, günü gelince sürekli ızdırapla kıvranacak ve sefalet içinde yutkunup duracaklardır. Bu dünya, var olduğu günden beri her zaman yarısı ışık, yarısı da karanlık olagelmiştir. Bugün karanlık yaşayanlar, yakın bir gelecekte –eğer iradelerine emanet edilen dinamikleri iyi kullanırlarsa– aydınlıklara yürüyecek, içinde bulundukları zamanı günahlarıyla kirletenler de karanlıklara yuvarlanacaklardır."  

  "ARZULAR BAŞKA VAATLER BAŞKA"

  İşte Gülen'in o yazısından bazı kısımlar;

  "Kimin ne yaptığı, ne yapacağı belli değil; arzular başka, sözler-vaatler başka; aldatan aldatana. Kimse inanmasa da, öldürenler ve ezenler bir sürü bahane uydurabiliyor; mazlum ve mağdurlar ise olup biten şeylerden bütün bütün habersiz. Ölene şehit diyorlar, kalana da gazi. Aslında bunlarla teselli olmak için de imana ihtiyaç var. Böyle bir desteği olmayanlar da ödüllerle, madalyalarla avutuluyor."

  "HARAMİLİĞE PRİM VERİLİYORSA BİZE AĞLAMAK DÜŞER"

  "Bizim için önemli olan, milletimiz ve onun onurudur. Eğer millet derbeder, kitleler fakr u zaruret içinde inliyor, toplum tefrikaya yenik, yığınlar birbirini yiyor ve haramiliğe prim verilip şekavet de alkışlanıyorsa, işte o zaman bize oturup ağlamak düşer.. "


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir