Euro
9.4486
-0.07%
Dolar
7.8237
-0.1%
Altın
455.36
-0.32%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
147.048
-2.94%
6ºC
İstanbul
Bulutlu 6 C

  Fethullah Gülen'den dünyaya talip olmayın mesajı

  Fethullah Gülen sitesinde verdiği mesajla kafa karıştırdı. Gülen'in mesajı cemaate uyarı olarak değerlendirildi.
  • 23.12.2012 - 12:18
  Fethullah Gülen'den dünyaya talip olmayın mesajı

  Fethullah Gülen den dünyaya talip olmayın mesajı #1

  Fethullah Gülen, Herkul.org sitesinde yayınlanan sohbetinde 'dünyaya talip olmayın' mesajı verdi. Gülen'in sözleri cemaate 'üçüncü uyarı' olarak nitelendirildi. Daha önceki iki mesajın "Dershaneler ve AK Parti'ye destek" ile ilgili olduğu yönündeki değerlendirmelere ek olarak bu kez de cemaate 'hırs' ile ilgili uyarıda bulunulduğu iddia ediliyor.

  "Her şeyi, dünyayı talebe bağlayan insanlar kaybederler" diyen Gülen, Allah'ın (cc) rızasını kazanmak dışında hiçbir hırsın caiz olmadığını ifade etti.

  İşte Fethullah Gülen'in mesajı:

  "KAİNAT BİZE VERİLSE ELİMİZİN TERSİYLE İTMELİYİZ"

  "Makama, payeye, takdire ve tebcile talip olma merdud bir şey" açıklamalarında bulunan Gülen, "dolayısıyla ona talip olan da merdud bir insan olur" dedi ve merdud değil, makbul olunma uyarısında bulundu. Gülen, "Bütün dünya ve kainat bize verilse elimizin tersiyle itmeliyiz" diye konuştu.

  "DÜNYAYA TALİP OLMAYIN"

  Fethullah Gülen, dünya sefası içinde keyifle, lüks otellerde dinlenerek, yazlıklarda, kışlıklarda, yalılarda hayat sürdürmenin ahiret hayatını yiyip bitirmekten başka bir şey olmadığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: "Bunların yaptıkları hayır adına bile olsa, saman yığını gibidir, gündöndü sapı gibidir. Alevi yüksek olsa bile harareti çok azdır. Parlaması şiddetli olsa bile sönüp gitmesi çabuktur. Ümmet-i Muhammed'e faydası yoktur. Talip olmayın dünyaya..."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir