Fethullah Gülen'den olimpiyat yorumu

Fethullah Gülen'den olimpiyat yorumu

Fethullah Gülen açıklamasında, "Bir itilafla olimpiyatları İstanbul'a vermeyip, 7 sene sonraki bir projeye taş koyuyorlar. Verilmeyen olimpiyatla kaybedilenleri Expo'da kazanabiliriz" dedi.

'BİZİ KISKANIYORLAR'

Fethullah Gülen "357. Nağme: Heyecan, Cesaret, Ortak Akıl ve Zafer" başlıklı en son sohbeti, Herkul.org sitesinde, "Bamteli - Özel" bölüm olarak paylaşıldı.

2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapma hakkının İstanbul'a verilmeyişine dair konuşan Fethullah Gülen, "Kıskanıyorlar. Bir itilafla olimpiyatları İstanbul'a vermeyip, 7 sene sonraki bir projeye taş koyuyorlar." dedi ve her istenilenin olamayabileceğini ama kimsenin ye'se düşmemesi gerektiğini ifade etti.

NECİP MİLLETİMİZİN NE OLDUĞUNU GÖSTERECEĞİZ

Fethullah Gülen, verilmeyen olimpiyatla kaybedilenleri, İzmir'de yapılması düşünülen Expo'da canlandırıp, Allah'ın izniyle necip milletimizin ne olduğunu gösterebileceğimizi vurguladı.

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI'NDA KAT KAT YAPACAĞIZ

Bu bağlamda ülkemizin ve değerlerimizin tanıtımında Türkçe Olimpiyatları'nın misyonuna da değinen Gülen, olimpiyatla yapılmak istenen şeylerin Türkçe Olimpiyatları'yla kat kat yapılabileceğini ifade ederek şunları söyledi:

"Önümüzdeki sene 170 ülkeden insan gelecek. Sonra sayacaklar insanlar 'Dünyada başka ülke kaldı mı?' diye. Ben geçen sene saydırdım 7-8 ülke kaldı onların da nüfusu en fazla 10 milyon olan. Bu öyle bir tanıtmadır ki Allah'ın izni ve inayetiyle, milletin dikkatlerini eğlenceye çekme değil yani, bir mefkûreye bir duyguya, milletimizin nezaketine, nezahetine ve melekleri bile kıskandıran keyfiyetine dikkat çekmedir."

UHUD'U YENİDEN ZAFERE ÇEVİRMEK GİBİ

Arjantin'de olimpiyatlarla bu fırsatı bize vermediklerini söyleyen Fethullah Gülen, "Oradaki o inkisarımızı Allah'ın izniyle başka yollarla telafi ederiz. Ne idare edenler, ne onların arkasında olanlar, ne de milletimizin fertleri bunlar karşısında katiyen sarsılmamalı. Uhud'u yeniden zafere çevirmek gibi, inanç Kabesi'ne doğru yürümeli. Fevç fevç dehaletlere vesile olacak bir yolu takip etmeli." diyerek sözlerini noktaladı.