Euro
9.9808
0.01%
Dolar
8.4049
0%
Altın
489.32
0.05%
Borsa
1.409
0.65%
Bitcoin
322.800
-1.84%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  Fikircibey yazdı: Ne düğmeymiş arkadaş

  Fikircibey yazdı: Ne düğmeymiş arkadaş

  Fikri hür, vicdanı hür Fikircibey yazdı.
  • 12.03.2014 - 18:52

  Fikircibey yazdı: Ne düğmeymiş arkadaş #1

  FİKRİ HÜR VİCDANI HÜR

  "NE DÜĞMEYMİŞ ARKADAŞ"

  Düğmeye basıldı" lafını hiç sevmem. Genel olarak komplo teorilerine sıcak bakmam, çünkü toplumsal olayların karmaşıklığını anlayacak birikimi olmayanların başvurduğu en kısa yoldur komplo. Ancak seçim öncesinde Geziciler bitiyor, paralel başlıyor, paralel bitiyor, geziciler başlıyor şeklinde bir düzenlilik ortaya çıkınca insan bir orkestrasyondan şüphelenmiyor değil.

  Esnafın 'gösteri' isyanı İZLE

  Sakın çok duyarlı ve örgütlü bir toplum olduk, en ufak bir haksızlığa hemen tepki veriyoruz demeyin, inanmam. Yani binlerce insanımız 269 gün bir çocuğun ölümünü bekledi ve bir anda sokağa fırladı öyle mi?

  "BAŞKALARI TAŞ ATINCA İHANET SİZ ATINCA DEVRİM ÖYLE Mİ?"

  Bu ülkede çok çocuk öldü, doğuda otuz yıllık iç savaşta, mayına basan, patlamamış havanla oynayan, el bombasını oyuncak sanan yüzlerce çocuk hayatını kaybetti. Herhangi birisi için yürüyüş yaptığınızı görmedim.

  TOMA'lar saldırıyormuş, su sıkıyormuş. O TOMA'ların çoğu ortalık sakinleştiği için Diyarbakır'dan, Lice'den, Yüksekova'dan İstanbul'a getirildi. Peki, orada 10 yıldır ne sıkıyorlardı? Halka şerbet mi dağıtıyorlardı? Neden bir tanesinin önüne çıkmadınız? Ha, tabi "başkaları" TOMA'ya taş atınca vatana ihanet, terör, siz atınca devrim, direniş, öyle mi?

  "HADİ YİNE GEZİ SOYTARILIĞINA BAŞLAYALIM"

  Hırsızlığa karşı tepki mi?
  Peki 2001 krizinde Uzan'ı bozanı bankaları boşaltırken, dolar iki katına çıkarken, Necdet Sezer pek bir dürüst Ecevit'in kafasına anayasa, kan ağlayan esnaf yazar kasa atarken neden dökülmediniz yollara? Şimdi ne oldu? Maaşınız mı yarı yarıya düştü, dolar mı fırladı, enflasyon mu zıpladı? Ne oldu da dellendiniz çıktınız sokaklara?
  Ama sizin için "her şey ekonomi değil" tabi. Neden? Çünkü tarihte hiçbir ekonomik başarınız yok, dikili ağacınız, insanların hayatını güzelleştiren bir projeniz yok.
  Sizin için "her şey sandık da değil" tabi. Neden? Çünkü 80 yıldır kazandığınız tek seçim yok.
  Tek umudunuz siyaset dışı araçlar. Darbe olmadı, tape'ler olmadı, hadi yine Gezi soytarılığına başlayalım. 15 yaşında bir gencin ölü bedeni üzerinden mağduriyet devşirelim.

  "ÖLEN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN 30 YIL SİYASET DEVŞİRİLDİĞİ YETMEDİ Mİ?"

  Bir kere ekmek almak için sokağa çıkıp gezi soytarıları ile polis arasında kalan ve kazayla başından vurulan çocuk ne zaman gezi soytarısı oldu? Ne zaman gezicilerden yana oldu? Ne zaman "sizin" acınız oldu? Bu çocuk tesadüfen AKP'ye oy veren bir ailenin çocuğu olsaydı bu tepkiyi verecek miydiniz? Gezi soytarılığı başladığından bugüne kadar ölen sivillerin tamamı Alevi (bu çocuk da dahil). Sizce bu bir tesadüf mü? Bu inanç grubu üzerinden bir şeyler devşirilmeye çalışıldığından hiç şüphelenmiyor musunuz? Hepiniz 20 yaş altı değilsiniz herhalde. Bu ülkede Maraş'ta, Çorum'da, Malatya'da hangi kabuğu kanırtınca hangi yara kanar çok iyi bilen tecrübeli elemanlar olduğunu hepiniz biliyoruz değil mi?
  Ve son olarak; ölen çocuklar üzerinden 30 yıl siyaset devşirildiği yetmedi mi? Bunun hangi tarafında yer alıyorsunuz?

  Fikri hür vicdanı hür Fikirci Bey

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir