Petrol
97.15
-0.26%
Euro
18.4414
0.14%
Dolar
17.9159
0.26%
Altın
1.028
-0.14%
Borsa
283
-1.57%
Bitcoin
440.540
6.28%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Fikircibey yazdı: Savaşın son günü

  Fikircibey yazdı: Savaşın son günü

  'Her şeye rağmen dün hayırlı bir gündü. Umalım ki dün bu savaşın son günü olsun ve başka kan akmasın.'
  • 22.03.2013 - 11:35

  Fikircibey yazdı: Savaşın son günü #1

  Fikri hür vicdanı hür Fikircibey yazdı: SON GÜN 

  Dün 30 küsur yıllık savaşın teknik olarak son günüydü.

  Diyarbakır bayram yeri gibiydi

  Olay çıkmadı, çünkü olay çıkarması beklenenler olayları önlemekle görevliydiler.

  Çünkü onlar da barışa inanmışlardı.

  ''TÜNELİN UCU GÖRÜNDÜ''

  Nihayet tünelin ucunda ışık göründü. Bazıları bunun üzerimize gelen trenin ışığı olduğunu söylüyorlar. Bizi korkutmaya çalışıyorlar. O tren çoktan kalktı. Türkiye vesayet düzeninden kurtulup, güvenlik eksenli politikadan, ön alıcı, çok seçenekli, aktif politikaya geçtiğinden beri o trenin yolcusu kalmamıştı zaten.

  ''CHP GÖLGE ETMEDİ''

  CHP, hayırlı bir iş yaptı ve gölge etmedi, zaten ondan başka bir ihsan isteyen de yoktu. Kılıçdaroğlu, özellikle genelge yayınlayarak çatlak sesleri durdurdu. Şimdi pusmuş bekliyorlar ama kesin bir yerden birisinin çenesi düşecek, yine birisi "Kürtlerle Türkler eşit mi..." örneğinde olduğu gibi bilinçaltını kusacaktır.

  ''BİZ ÇÖZECEKTİK ZATEN DİYECEKLER''

  Pratikte CHP'nin 90 yıldır Kürt sorunu ile ilgili tenkil ve tedip (sürgün ve dayak) dışında hiçbir çözüm uygulaması olmamıştır. Ama süreç olumlu gelişirse hemen sahip çıkmaya çalışacaktır. 50 yıl boyunca %50 enflasyonla yaşadık, sonra bu hükümet enflasyonu tek rakama indirince CHP, "Ee, zaten dünyada enflasyon mu kaldıydı, biz de zaten çözmek üzereydik" dedi. Terör sorunu çözülünce de "Ee, zaten dünyada terör mü kaldıydı" diyecekler. Hatta akademisyenlere hazırlattıkları ama bugün bahsetmekten ve sahiplenmekten öcü gibi korktukları "Kürt raporunu" ortaya çıkarıp, "İşte biz çözecektik zaten" diyecekler.

  Yakında yeni bir anayasa yapılacak. Komisyon başkanı Burhan Kuzu "Hazırladığımız önerinin çok büyük bir kısmı CHP'nin daha önce hazırlattığı ama bu hükümet döneminde sunmadığı anayasa değişikliği önerisi ile uyum içinde, şimdi sadece bize karşı olmak için onu bile reddediyorlar" mealinde bir açıklama yapmıştı.

  ''SAVAŞIN SON GÜNÜ OLSUN, BAŞKA KAN AKMASIN''

  Söylemek istediğim şu, CHP'nin içinde barıştan yana, özgürlükten yana, demokrat insanlar var, çalışmalar yapıyorlar ama yönetimde esameleri okunmuyor. Yazık. Göreceksiniz yine onların sesi duyulmayacak ve CHP barış sürecine yine "muhtıralar" verecek, şartlar koyacak, takozluk edecek. Çünkü belirli bir kesimin kafasında AK Parti "Kategorik olarak düşmandır" ve dolayısıyla "Ontolojik olarak da doğru yapması mümkün değildir . Eğer Kürt ve Türk faşistler sürece engel olmaz ve beş-on yıl sonra Van turizm cenneti, Munzur rafting merkezi, Diyarbakır surları Japon turistlerin mekanı olursa ben geri dönüp onlara "Bunlar size rağmen yapıldı" diyeceğim, "Siz olmasaydınız yirmi-otuz yıl önce gerçekleşecekti"...

  Her şeye rağmen dün hayırlı bir gündü.

  Umalım ki dün bu savaşın son günü olsun ve başka kan akmasın.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir