Dolar
7.6652
0.0378%
Euro
8.9585
-0.2238%
Altın
1902.61
0.1268%
Borsa
1096.16
0.8399%
G. Altın
468.201
-0.0397%
Bitcoin
80614.72
-0.8876%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Gaziydi Bingöl'de şehit oldu

  3 ay girdiği çatışmada gazi olan jandarma er Şahin Oğuz Kayabaş şehit olacağını rüyasında görmüş...
  • 19.09.2012 - 16:02
  Gaziydi Bingöl'de şehit oldu

  Gaziydi Bingöl de şehit oldu #1

  Bingöl’de askeri konvoya PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan jandarma er 21 yaşındaki Şahin Oğuz Kayabaş’ın, İzmir Ballıkuyu’daki baba ocağına ateş düştü. Yaklaşık üç ay önce teröristlerle girdiği silahlı çatışmada gözünden yaralanan şehit erin izin dönüşü annesi Nebiye Kayabaş’a, "Ben şehit olacağım. Buralara dönemeyeceğim" dediği öğrenildi.

  Elazığ’dan Muş ile Van’a giden silahsız askerlerin bulunduğu konvoya, dün Bingöl - Muş karayolunun 16’ıncı kilometresindeki Kardeşler Köyü yakınında PKK’lı töreristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlı saldırısında şehit düşen askerlerden Şahin Oğuz Kayabaş’ın acı haberini, bu sabah askeri heyet, pazarcılık yapan baba Ramazan Kayabaş’a bildirdi. 2’si kız 4 çocuklu aile oğulları Şahin Oğuz Kayabaş’ın şehit olduğu haberiyle büyük üzüntü yaşadı, gözyaşlarına boğuldu.

  ÜÇ AY ÖNCE ÇATIŞMADA YARALANMIŞ

  Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde vatani görevini yapan er Şahin Oğuz Kayabaş’ın, yaklaşık üç ay önce teröristlerle girdiği silahlı çatışmada şarapnel isabet etmesi nedeniyle gözünden yaralandığı, GATA’daki tedavisinin ardından tekrar Hakkari’deki birliğine döndüğü öğrenildi. İzmir’deki ailesinin yanına 15 gün önce ikinci kez izne gelen şehit jandarma er Şahin Oğuz Kayabaş’ın, geçen Cumartesi günü de izninin sona ermesiyle Elazığ’daki toplama merkezine döndüğü, buradan da Çukurca’daki birliğine gitmek üzere diğer askerlerle yola çıktığı belirtildi. Ailesiyle vedalaşmadan önce sık sık, "Ben şehit olacağım. Buralara dönemeyeceğim" diyen şehit askerin son olarak ayrılırken annesinden, teröristler yol kesip kimlik ve eşya kontrolü yaptığı için çantasına hiç bir askeri kıyafet ile malzemesini koymamasını istediği dile getirildi. Baba Ramazan Kayabaş, oğlunun cenazesini teslim almak üzere askerlerle Ankara’ya götürüldü.

  SALDIRIYI RÜYASINDA GÖRMÜŞ

  Gözyaşı döken anne Nebiye Kabayaş izninin son gününde oğlunun bağırarak uyandığını ve rüyasında teröristleri gördüğünü ifade etti. Acıl anne, "Oğlum izninin son gününde, ’Üzerime gelmeyin’ diye çığlık atarak uyandı. Ben de hemen yanına gidip ne oldu diye sorduğumda, bana ’Teröristler ellerinde bombayla üzerime doğru geliyorlardı. Rüyamda onu gördüm anne’ demişti. Şimdi oğlumu şehit ettiler. Ben kime bağırayım kime isyan edeyim" dedi.

  YAKINLARI TEPKİ GÖSTERDİ

  İzmir’de çiçekçilik yapan şehit er Kayabaş’ın yakınları, ailenin çok fakir olduğunu ve şehitlerin hep fakir ailelerden çıktığını önü sürüp tepki gösterdi. Şehidin terhisine 5 ay kaldığı öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir