Euro
10.3829
0.72%
Dolar
8.867
1.2%
Altın
497.29
1.3%
Borsa
1.377
-1.76%
Bitcoin
367.011
-3.67%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Genç: Ben onu Başbakan değil Recep olarak görüyorum

  Emine Erdoğan'a yaptığı sataşma ile gündeme gelen CHP'li Kamer Genç, basının sorularını cevapladı.
  • 30.11.2013 - 15:14
  Genç: Ben onu Başbakan değil Recep olarak görüyorum

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte ABD'ye giden CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç yolculuk öncesi Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'la arasında geçen diyalogla ilgili soru sorulması üzerine Genç, 'Benim oradaki konuşmamda sövme var mı yok. Tayyip Erdoğan kendi avukatlarına talimat veriyor. Sonra 'Kamer Genç benim hanıma sövdü' diye dava açtırıyor. Maksat kendi yandaşları bana saldırsınlar linç etsinler' diye konuştu.

  Ben onu Başbakan değil Recep olarak görüyorum - izle

  BEN ONU BAŞBAKAN OLARAK DEĞİL RECEP OLARAK KABUL EDİYORUM

  Kamer Genç açıklama yaptığı sırada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın makam aracı yanından geçti. Genç, basın mensuplarının makam aracını işaret etmeleri üzerine, 'Gitsin banane. Ben onu Başbakan olarak kabul etmiyorum Recep olarak kabul ediyorum. Çünkü o Türkiye Cumhuriyeti başbakanlığı yapacak davranışlar sergilemedi ve göstermedi. Şimdi beni hedef gösteriyor. Ben orada sadece orada hangi sıfatla konuşuyorsunuz dedim. Ben bunun hesabını Tayyip'ten ve bana bu tuzağı kuranlardan soracağım' dedi.

  BU OLAYLAR KRALLIK DÖNEMLERİNDE VARDI

  Bir gazetecinin, 'Siz engellemeselerdi tam olarak ne yapacaktınız' sorusu üzerine Genç konuşmasını şöyle sürdürdü; 'Kimse beni engellemedi. Hepsini istismar ediyor. Emine hanım konuşurken ben seyrettim. Ben Emine hanım'ın üzerine yürümedim sadece "hangi sıfatla konuşuyorsun" dedim. Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etme yetkisi bulunmayan bir kişinin orada konuşması hukuksuzluk ve saygısızlıktır. Ben sadece bu saygısızlığı durdurmak istedim. Tayyip Erdoğan'la, Abdullah Gül'le ve AKP iktidarıyla söylediğim binlerce yolsuzlukla ilgili bir tane sözümü söylemiyorsunuz, ben orada Emine Erdoğan konuşurken hangi sıfatla konuşuyorsunuz dedim diye kıyameti kopartıyorsunuz. Bu devlette hepimiz yaşıyoruz. Bakın bu tür olaylar saltanatlıkta ve krallıkta bu var. Kral gitmediği yere karısını gönderirken kendi adına konuşur. Ama Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Dolayısıyla kendi karısını gönderip oraya konuşturamaz. Resmi toplantılarda hiçbir cumhurbaşkanı hiçbir başbakan veya bakanın karısı T.C devletini temsil edemez artık bunu anlayın.'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir