Euro
10.2144
0.73%
Dolar
8.7149
0.79%
Altın
490.21
0.45%
Borsa
1.419
0%
Bitcoin
402.537
-2.91%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ne demek istedi

  Orgeneral Necdet Özel'in Suriye için "gerekirse daha kötüsünü yapacağız" sözüyle ne demek istediği tartışılıyor.
  • 11.10.2012 - 07:38
  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ne demek istedi

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ne demek istedi #1

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in Akçakale ziyareti sırasında verdiği, "Devam ederlerse daha kötüsünü yapacağız" mesajı tartışma konusu oldu.

  NTV'nin haberine göre; Suriye tarafından top mermisi atışlarının şiddeti ve sürekliliği artarsa , Türkiye'nin vereceği yanıtın dozu da kademeli olarak artırılacak, gerekirse hava kuvvetleri de kulanılacak.

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ne demek istedi

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ne demek istedi #2

  GEREKİRSE HAVA BOMBARDIMANI

  Bunlar arasında Suriye tarafından gelecek top ve havan atışlarının süreklilik içinde ve giderek tırmanan bir şiddette devamı da bulunuyor.

  Tek adımlık seyrek atışlarla başlayıp, can kaybına yol açan atışlara kadar geniş bir yelpazede yapılan tehdit sınıflandırmasında, her duruma göre nasıl karşılık verilmesi kararlaştırıldı.

  Suriye mevzilerinin öncelik topçu ateşinde olmak kaydıyla eğer gerekirse savaş uçaklarınca da bombalanması seçenekler arasında.

  ÖZEL "DAHA KÖTÜSÜNÜ YAPARIZ" DEMİŞTİ

  Genelkurmay Başkanı Özel'in, "Devam ederlerbe daha kötüsünü yaparız" sözüyle bu senaryolara atıfta bulunduğu belirtiliyor.

  Suriye sınırına Urfa, Mardin ve Gazianantep'teki tugaylardan yapılan takviye de saldırı değil tedbir amaçlı. Şu ana kadar sınır boyuna sadece yaklaşık 90 tanktan oluşan iki tank taburu gönderildiği ifade ediliyor.Hava kuvvetlerine de Suriye silahlı kuvvetlerine bağlı savaş uçakları ve helikopterlerin Türk sınırına 5 kilometre yaklaşmaları halinde havalanarak önleme yapmaları emri verildi.

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ne demek istedi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir