Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.807
2.62%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Genelkurmay Başkanı ve Kıvrıkoğlu bölgede

  Genelkurmay Başkanı ve Kıvrıkoğlu bölgede

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve Kara Kuvvetleri Komutanı Elazığ'da..
  • 03.10.2012 - 08:45

  Genelkurmay Başkanı ve Kıvrıkoğlu bölgede #1

  Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve Kara Kuvvetleri Komutanı Hayri Kıvrıkoğlu birlikleri denetlemek için Elazığ'a gitti.

   

  GECE GEÇ SAATTE GİTTİLER

  Özel ve Kıvrıkoğlu dün gece geç saatlerde Elazığ'a gitti. Komutanların, bölgede bulunan birliklerde incelemelerde bulunacağı öğrenildi.

  KOMUTANLAR KTM DENETLEMESİNDE

  PKK'nın Bingöl'de askeri konvoya saldırarak 10 Mehmetçik'i şehit etmesi, bölgedeki ihmaller zinciri iddialarını da gündeme getirmişti.

  Genelkurmay Başkanı ve Kıvrıkoğlu bölgede #2

  Saldırının ardından Kabul Toplama Merkezi'nden (KTM) yapılan sevkiyatlar da tartışmaya açıldı. Doğu ve Güneydoğu'da birliklerine teslim olacak veya ayrılacak askerlerin güvenli intikalini sağlamak için oluşturulan KTM sistemi, çeşitli sorunları barındırıyor. İşte bu tartışmalar sonrası bölgeye men üst düzeyde askeri ziyaret gerçekleştirildi. Orgeneral Necdet Özel ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu bölgede incelemelerde bulunacak. En fazla üzerlerinde duracakları nokta da kamuoyunda tepkilere neden olan KTM.

  SEVKİYATLAR NASIL YAPILIYOR?

  Asker sevkiyatı, ihaleyle belirlenen sivil otobüslerle yapılıyor. Devlet her yolcu için otobüs şirketine ortalama 30 TL ödüyor. Rakam, gidilecek yerin uzaklığına göre değişiyor. Elazığ'dan Van'a giden bir otobüs, 50 kişi taşıyorsa 1.500 TL para alıyor. Aynı gün veya 1 gün bekledikten sonra tekrar Elazığ'a dönerken yine dolu geliyor. Böylece bir otobüs, azami 3 günde 3000 TL para kazanıyor. Her KTM'den haftada en az iki defa sevkiyat yapılıyor.

  Genelkurmay Başkanı ve Kıvrıkoğlu bölgede #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir