Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.851
-2.51%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Genelkurmay Başkanı tanık olarak dinlensin talebi

  Balyoz davası avukatı Mahir Işıkay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'in tanık olarak dinlenmesini istedi
  • 15.02.2012 - 12:58
  Genelkurmay Başkanı tanık olarak dinlensin talebi

  Genelkurmay Başkanı tanık olarak dinlensin talebi #1

  Balyoz davasının sanıklarından Albay Ali Rıza Sözen, Ali Demir, Erdinç Atik, Yarbay Yusuf Kelleli, Albay Hakan Sargın, Albay Hüseyin Özçoban, Yüzbaşı Hüseyin Topuz, Kahraman Dikmen, Murat Özçelik, Gökhan Murat Üstündağ ve Aziz Yılmaz'ın avukatı Mahir Işıkay, davanın görüldüğü İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne bir dilekçe sundu.

  'ÖZEL, TANIK OLARAK DİNLENSİN'

  Avukat Işıkay, dilekçesinde dönemin Kara Harp Akademi Komutanı olan şimdiki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in tanık olarak dinlenilmesini istedi.

  Dilekçede, seminer döneminde akademide öğrenci olan müvekkilleri Hüseyin Özçoban, Hüseyin Topuz, Ali Demir, Kahraman Dikmen, Murat Özçelik, Hakan Sargın, Aziz Yılmaz, Nail İlbey ve Yusuf Kelleli'nin akademideki faaliyetlerinin tespiti ile savunmalarını desteklemek ve maddi gerçeğin ortaya çıkartılması için anılan dönemde Kara Harp Akademi Komutanı olan Orgeneral Necdet Özel'in tanık olarak dinlenmesini de talep etti.

  Müvekkillerinden Ali Rıza Sözen'in savunmalarını desteklemek ve maddi gerçeğin ortaya çıkartılması için iddiaya konu eylem zamanlarında Tug. Hrk. Eğt. Şb. Md. olan Kenan Kalay'ın, 1'inci Mknz. Tb. K. olan Tahsin Tunalı'nın, Tnk.Tb.K.Bülent Yuraçu, Kur.Bşk. olan Sait Karaduman'ın ve Kur. Alb. Yunus Aktan'ın tanık olarak dinlenmesini de istedi.

  'ÇOK AYRINTILI BİR RAPOR HAZIRLANSIN'

  Tüm müvekkillerinin tutuklu olduğunu belirten Avukat Işıkay, dosyadaki dijital veriler üzerindeki bütün çelişkilerin giderilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarları Dairesi Başkanlığı'ndan, Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'ndan, TÜBİTAK UEKAE Enstitüsü'nden, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'ndan, İstanbul Teknik Üniversitesi ya da Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rektörlüklerinden, Özel Sektörden, Genel Kurmay Başkanlığı'ndan, gerekirse uluslararası yetkin kuruluşlardan ve uygun göreceği başka kurumlardan, konusunda uzman kişilerden oluşacak bir bilirkişi heyeti oluşturularak tarafların hazırlayacakları ve mahkemenizin resen soracağı sorular çerçevesinde çok ayrıntılı bir raporun hazırlanmasını istedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir