Euro
9.4581
0.03%
Dolar
7.8284
-0.04%
Altın
456.32
-0.11%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
147.579
-2.69%
6ºC
İstanbul
Bulutlu 6 C
  Genelkurmay Başkanı'ndan anı defterine: Cemaati bol olsun - izle

  Genelkurmay Başkanı'ndan anı defterine: Cemaati bol olsun - izle

  Necdet Özel anı defterine 'Cemaati bol olsun' yazdı.
  • 09.10.2013 - 16:53

  Genelkurmay Başkanı ndan anı defterine: Cemaati bol olsun - izle #1

  Kosova’da KFOR barış gücü bünyesi altından 1999 yılından bu yana görev yapan Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’nı ziyaret eden Necdet Özel, daha sonra Prizren’de Osmanlı döneminden kalma tarihi yerleri gezdi.

  NECDET ÖZEL BALKAN TURUNDA

  Genelkurmay Başkanı'ndan anı defterine: Cemaati bol olsun - izle

  Türk askeri tarafından onarılan Kırık Camii’ni ziyaret eden Özel, ardından Osmanlı döneminden kalma tarihi Sinan Paşa Camii’ni ziyaret etti. Prizren Müftü Yardımcısı Ali Vezay tarafından karşılanan Özel’e camiinin tarihi hakkında bilgi verildi. ‘Eviniz ve memleketinize hoşgeldin’ diyen Vezay, Türk askerinin Kosova’da olmasından dolayı Kosova halkı olarak büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

  ÖZEL ANI DEFTERİNE "CEMAATİ BOL OLSUN" YAZDI

  Vezay’a teşekkürlerini ileten Orgeneral Özel, anı defterini imzaladı. Anı defterine yazdıkları okuyan Özel, Kosova’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

  Özel anı defterine: ‘Ortak tarihi ve kültürel bağlarımızın olduğu güzel Kosova Cumhuriyetini gezim esnasında Prizren’deki tarihi Sinan Paşa Camii’ni görmekten mutlu ve mesut oldum. Tarihi eserlerin yaşatılmasından dolayı da mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu eserlerin yaşatılmasında katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Bu ziyaretim vesilesiyle dost ve kardeş Prizren halkına esenlikler diliyorum. Yaklaşan Kurban Bayramını tebrik ediyorum ve nice sağlıklı ve güzel günler temenni ediyorum. Cemaati bol olsun’ ifadelerine yer verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir