Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
133.972
-1.04%
5ºC
İstanbul
Açık 5 C

  Genelkurmay Başkanı'nın kutlama mesajında bir ilk

  Genelkurmay Başkanı Özel, Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında köy korucularına da teşekkür etti.
  • 29.10.2013 - 10:46
  Genelkurmay Başkanı'nın kutlama mesajında bir ilk

  Genelkurmay Başkanı nın kutlama mesajında bir ilk #1

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, geçen yılki kutlama mesajında aileleriyle birlikte TSK mensupları, gaziler, emekliler ve şehit ailelerinin bayramını kutlamıştı.

  Bu yıl kutlama mesajında küçük bir değişiklik yapan Özel, terörle mücadeleye destek veren köy korucularına da teşekkür etti. Necdet Özel, koruculara teşekkür eden ilk Genelkurmay Başkanı oldu.

  İŞTE ÖZEL'İN O MESAJI

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları,

  Yüce milletimizin tarihte eşine az rastlanır biçimde, yediden yetmişe bir olup verdiği bağımsızlık mücadelesinin birbirinden parlak zaferlerle neticelenmesinin ardından, Büyük Devlet Adamı ve Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde başlatılan ve bir medeniyet projesi olan Cumhuriyetimizin ilanının 90'ıncı yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

  Eşsiz Komutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bundaki başarıyı Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimkârane yürümesine borçluyuz." veciz sözünde ifadesini bulan Türkiye Cumhuriyeti ile yüce milletimiz, dünya milletleri arasında hak ettiği saygın yerini alırken, kendisine esareti layık görenlere de önemli bir ders vermiştir.

  Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olarak geçmişte olduğu gibi bugün de binlerce yıllık şanlı tarihimizin bir nişanesi olan ve şehitlerimizin ve gazilerimizin mübarek kanlarıyla şereflendirdiği üniformamızın onurunu korumaya, Silahlı Kuvvetlerimizi çağın en modern teknolojisi ve millî kaynaklarla üretilmiş silah sistemleriyle mücehhez ve dünyanın en saygın ordularından biri olarak yaşatmaya, varlığınızla yüce milletimizin bekasının teminatı ve gurur kaynağı olmaya devam edeceğinize yürekten inanıyorum.

  Bu tarihî gün vesilesiyle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve bu uğurda hayatlarını ortaya koyan neslin kahraman fertleri ile kutsal bildikleri vatan toprağı üzerinde hür bir millet ve bağımsız bir devlet için, bir an olsun tereddüt etmeden hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

  Şehit ve gazilerimizin kıymetli aile fertlerinin, hayatta olan gazilerimizin, Silahlı Kuvvetlerimizin fedakâr mensuplarının, değerli aile bireylerinin, emekli mensuplarımızın, köy korucularımızın ve yüce milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, kendilerine başarı, sağlık ve mutluluk dolu güzel günler diliyorum.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir