Petrol
114.1
-0.04%
Euro
16.30
0.37%
Dolar
15.59
0.34%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
476.712
-3.42%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C
  Genelkurmay: PKK Mardin'de pusu kurdu

  Genelkurmay: PKK Mardin'de pusu kurdu

  PKK, Mardin'de devriye görevi yapan iki araca ateş açtı; güvenlik güçleri de ateşle karşılık verdi.
  • 15.11.2013 - 19:04
  • Güncelleme : 15.11.2013 - 21:41

  Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, yıllar sonra ilk kez Diyarbakır'a geliyor. Barzani, Diyarbakır'da Başbakan Erdoğan ile bir araya gelecek. Tarihi görüşme için şehirde hazırlıklar da sürüyor. Program kapsamında toplu açılış töreninin yapılacağı Kayapınar ilçesindeki Kantar kavşağında düzenleme yapıldı. Konuşma yapılacak platform ve protokol yerleri hazırlandı. 

  ŞİVAN PERWER İLE TATLISES DÜETİ

  Program kapsamında 300 çift için düğün merasimi yapılacak. Bu merasimde İbrahim Tatlıses ile Kürt sanatçı Şivan Perwer birlikte konser verecek, düet yapacak. 'Amacım barış sürecine destek vermek' diyen Perwer'in bu duruşundan ise PKK rahatsız. 

  PKK MARDİN'DE PUSU KURDU

  Program nedeniyle Diyarbakır'da otellerde doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Bu tarihi görüşmeye tanıklık etmek isteyenler dört bir yandan Diyarbakır'a akın etti. Çözüm süreci kapsamında Hükümetin olumlu adımları sürerken, Mardin'den ise PKK'nın pusu kurduğu haberi geldi. Genelkurmay Başkanlığı olaya ilişkin bir açıklama yayımladı;
  İŞTE GENELKURMAY TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

  Mardin İl Jandarma Komutanlığınca, saat 14:30 sularında, Mardin/Nusaybin Eskihisar Köyü bölgesinde, yol devriyesi maksadıyla görevlendirilen ve Nusaybin/Üçköy Jandarma Karakol Komutanlığında bulunan iki adet Jandarma Özel Harekat Timi ve dört adet Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçdan oluşan unsura, görev dönüşünde, anılan bölgede pusu kurdukları anlaşılan bölücü terör örgütü mensupları tarafından, saat 15:20 sularında uzun namlulu silahlarla 100-150 el ateş açılmış, ayrıca konvoy gerisindeki Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca bir adet RPG-7 roketi atılmış, roket araca isabet etmemiştir.

  Açılan bu ateşe, meşru müdafaa kapsamında Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar üzerindeki makineli tüfekler ile derhal karşılık verilmiş, unsurlarımızın karşı ateşi üzerine terörist ateşi kesilmiştir. Konvoyun Üçköy Jandarma Karakolu'na dönüşünü müteakip yapılan kontrolde, unsurdaki üçüncü Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca 30 adet, dördüncü Taktik Tekerlekli Zırhlı Araca ise 40 adet hafif silah mermisi isabet ettiği görülmüştür. Olayda personel zayiatı meydana gelmemiştir.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir