Euro
9.488
0.07%
Dolar
7.9458
-0.08%
Altın
462.71
0.16%
Borsa
1.335
0.72%
Bitcoin
145.188
-4.23%
9ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 9 C
  Genelkurmay'dan Balyoz tutuklularına ziyaret

  Genelkurmay'dan Balyoz tutuklularına ziyaret

  Genelkurmay'ın, Balyoz tutuklusu askerleri cezaevinde ziyaret ettiği ortaya çıktı.
  • 15.10.2013 - 22:48

  Genelkurmay dan Balyoz tutuklularına ziyaret #1

  ENSONHABER.COM/ÖZEL KALEM Ankara'nın en özel kalemi yine Türkiye'de bomba etkisi gerçekleştirecek bir haberle karşınızda.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın, Balyoz tutuklularının bulunduğu cezaevlerine ziyaret için komutanları görevlendirdiği ortaya çıktı.

  Balyoz Davası'na bakan mahkemenin 22 Eylül'de açıklanan kararının ardından dava Yargıtay'a gitmişti. Yargıtay 9 Ekim'de aldığı kararla 36 sanığın beraat kararını onadı, 64 sanık hakkındaki mahkumiyet kararı bozuldu. Toplamda ise 88 kişiye tahliye kararı verildi.

  BALYOZCULAR SİTEM ETMİŞTİ

  Yargıtay'ın Balyoz kararının ardından, aralarında Çetin Doğan ve Bilgin Balanlı gibi isimlerin de bulunduğu tutuklu askerler Genelkurmay'a sitem dolu bir mektup yazmıştı.

  ÜST DÜZEY KOMUTANLARDAN ZİYARET

  Bunun üzerine Genelkurmay'ın talimatıyla üst düzey komutanlar, tutukluların bulunduğu Ankara Mamak, İzmir Buca, İstanbul Hasdal ve Hadımköy Cezaevleri'ne ziyaret gerçekleştirdi.

  "YAKINDAN İZLİYORUZ" MESAJI

  Buna göre Karakuvvetleri Komutanı Hulusi Akar Mamak'a, Ege Ordu Komutanı Abdullah Atay İzmir Buca'ya, Birinci Ordu Komutanı Ahmet Turmuş Hasdal ve Hadımköy'e gitti. Komutanlardan Hulusi Akar'ın ziyareti bayramdan 2 gün önce , diğerleri ise bayramın birinci günü Balyoz tutuklularını ziyaret ederek "Gelişmeleri yakından izliyoruz" mesajı verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir