Euro
10.3057
-0.03%
Dolar
8.7621
0%
Altın
494.22
0.68%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
389.399
2.95%
13ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 13 C
  Genelkurmay'dan Yılmaz Özdil'e cevap

  Genelkurmay'dan Yılmaz Özdil'e cevap

  Anıtkabir'i ziyaret eden kişi sayısının açıklanmamasına tepki gösteren Yılmaz Özdil'e TSK cevap verdi.
  • 24.04.2012 - 15:06

  Genelkurmay dan Yılmaz Özdil e cevap #1

  Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan açıklamada ziyaretçi sayısının yıllık olarak açıklandığına dikkat çekilerek, 'TSK'nın; ATA'sına ve O'nun mirasına bağlılığı tartışılamaz.' denildi.

  ANITKABİR'İ KAÇ KİŞİ ZİYARET ETTİ

  Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde "Anıtkabir ziyaretçi sayıları hakkında" bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Anıtkabir'i 91.450 kişi ziyaret etmiştir" denildi. Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir ziyaretçi sayılarına ilişkin rakamları bir süredir internet sitesinden yayınlamadığı için eleştirilmişti.  

  İşte TSK'dan yapılan o açıklama

  Açıklama:

  1. Bazı basın ve yayın organlarında, Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden Anıtkabir ziyaretçi sayılarının yayımlanması hakkında haber ve yorumlara yer verilmiştir.

  2. Genelkurmay Başkanlığı İnternet sitesinin düzenlenmesi, Genelkurmay Başkanlığı'nın tasarrufundadır.

  3. 12 Ocak 2012 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı İnternet sitesi yeniden düzenlenmiş ve bu kapsamda site içeriğinde bazı yenilikler yapılmıştır. Ana sayfamızda; "Güncel Duyurular", "Olaylar" ve "TSK Hakkında" başlıkları ile TSK'nin faaliyetlerinin fotoğraflar ile desteklenerek kamuoyuna duyurulması esas alınmıştır. Bu çerçevede, güncellenen sitemizde, Anıtkabir ziyaretçi sayısı, Anıtkabir sitemizde yıllık olarak verilmeye başlanmıştır. Günlük ziyaretçi sayısı, tarafımızdan kayıt altına alınmaya devam edilmektedir.

  4. Basında ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bugüne kadar açıklama getirmememizin tek nedeni; TSK'nın, hiçbir temel dayanağı olmayan iddialarla, tartışmaların içine çekilmesine fırsat vermemektir.

  5. TSK'nın; ATA'sına ve O'nun mirasına bağlılığı tartışılamaz.

  Genelkurmay dan Yılmaz Özdil e cevap #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir