Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.884
0.08%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 25 C

  Gezi eylemleri öncesi dikkat çeken 2 fotoğraf

  Gezi Parkı eylemleri öncesi Mustafa Sarıgül, Süleyman Demirel ve Rahmi Koç buluşması yapıldı.
  • 02.07.2013 - 09:11
  Gezi eylemleri öncesi dikkat çeken 2 fotoğraf

  Gezi eylemleri öncesi dikkat çeken 2 fotoğraf #1

  İşadamı Rahmi Koç ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün, Gezi olaylarından bir gün önce 30 Mayıs'ta Demirel ile görüştükleri ortaya çıktı.

  İLGİNÇ GÖRÜŞME

  Mayıs ayının son günlerinde başlayan Gezi Parkı ayaklanmasının perde arkasında sermaye kesiminin bulunduğu iddiaları tartışılırken, bizzat Başbakan Erdoğan tarafından itham edilen Koç Grubu'nun tepe ismi Rahmi Koç Gezi olaylarından bir gün önce ilginç bir görüşme gerçekleştirdi. Rotahaber'de yer alan habere göre, Rahmi Koç, Sarıgül ve Demirel bir buluşma gerçekleştirildi.

  GEZİ'DEN 1 GÜN ÖNCE

  Taziye ziyareti olarak gerçekleşen görüşmenin tarihi ise, Gezi olaylarından 1 gün öncesine denk gelen 30 Mayıs 2013.

  Rahmi Koç, eski Başbakan Yardımcılarından Hüsamettin Özkan'ı da yanına alarak Mustafa Sarıgül ile birlikte Isparta'ya Süleyman Demirel'e taziyeye gitti. Demirel'e yapılan taziye ziyaretinin hemen ardından ise Gezi Parkı ayaklanmaları başladı.

  Gezi eylemleri öncesi dikkat çeken 2 fotoğraf #2

  KİLİT ADAM TAYLAN BİLGEL

  Süleyman Demirel'e yapılan taziye ziyaretinde mekanındaki fotoğraf karesinde bir önemli isim daha bulunuyor. Anadolu Otomotiv'in kurucusu ve Doğan Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi Taylan Bilgel. Taylan Bilgel, iş dünyasında Aydın Doğan'ın ikizi olarak anılan bir isim. Koç-Doğan Grubu ile Demirel arasındaki kontak kişi olduğu öne sürülüyor.

  Taylan Bilgel, Doğan Holding ile Demirel arasındaki kilit kişi olduğu iddia ediliyor. Doğan Holding'in yönecisi olması dolayısıyla Aydın Doğan'ın yanında, hemen her önemli etkinlikte de Demirel'in etrafında bulunan bir kişi.

  Demirel'in geçtiğimiz yıl Şubat ayında yakın dostlarını biraraya getiren meşhur "Trilye buluşması"nda kamuoyu Taylan Bilgel ismini sıklıkla duymuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir