Petrol
115.52
1.12%
Euro
16.63
2.38%
Dolar
15.73
1.23%
Altın
932.93
1.54%
Borsa
2407
0.68%
Bitcoin
481.983
1.77%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Girit muhaciri Çölaşan'dan Suriyeli belası yazısı

  Girit muhaciri Çölaşan'dan Suriyeli belası yazısı

  Sözcü yazarı Emin Çölaşan'ın Suriyeli sığınmacıları 'Başımıza açılan Suriyeli belası' olarak nitelediği bugünkü yazısı dikkat çekti.
  • 17.08.2014 - 12:39

  Girit muhaciri Çölaşan dan Suriyeli belası yazısı #1

  Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, köşesinde kaleme aldığı yazısında tepki toplayacak açıklamalarda bulundu. Çölaşan, Esad katliamından kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelileri bela olarak niteleyerek ''Başımıza Suriyeli belasını açtılar'' dedi.

  GİRİT MUHACİRİ YAZARIN SURİYELİ SIĞINMACI TEPKİSİ

  Suriyelileri bela olarak niteleyen köşe yazarının bir Girit muhaciri olması da bu yazının trajikomik bir hal almasına neden oldu. Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin ajan, dilenci, zavallı ve hatta terörist olduğunu ifade eden Çölaşan'ın ''devlet kamplarda besliyor'' şeklindeki ifadeleri de dikkat çekti. İşte Çölaşan'ın ''Başımıza açılan 'Suriyeliler' belası'' başlıklı yazısından ilgili o kısım;

  ''İÇLERİNDE TERÖRİST, AJAN, KATİL, DİLENCİ, ZAVALLI NE ARARSAN VAR''

  ''Sevgili okuyucularım, şu anda Türkiye’de yaklaşık iki milyon Suriyeli yaşıyor. İçlerinde teröristler, ajanlar, katiller, dilenciler, zavallılar, ne ararsanız var. Devlet bir bölümünü kamplarda besliyor ama paralar suyunu çekti. Hükümet yurt dışından para dileniyor. Büyük kentlerimiz Suriyelilerle doldu. Çadırlarda sefil bir hayat yaşıyorlar, dileniyorlar.

  ''BU BELANIN TEK SORUMLUSU TAYYİP VE ONUN HÜKÜMETİDİR''

  Ülkenin dört bir yanında her gün olaylar çıkıyor. Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Osmaniye, Adana, Mersin, Hatay, Ankara, İstanbul ve göçmenlerin yoğun olduğu bütün illerde olaylar çıkıyor, protesto gösterileri düzenleniyor. Gaziantep’te bir Suriyeli cinayet işledi, kentte protesto olayları durulmadı. Bu olanların, başımıza açılan bu belanın tek sorumlusu Tayyip ve onun hükümetidir. Esad’ı devirme hülyasıyla Suriye’yi durup dururken kaşıdılar, başaramadılar. Üstelik başımıza “Suriyeli belasını” açtılar.''

  ÇÖLAŞAN'IN YAZISININ TAMAMI İÇİN -TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir