Petrol
100.44
-2.27%
Euro
17.5465
0.45%
Dolar
17.2211
1.46%
Altın
964.29
0.15%
Borsa
2408
0.00%
Bitcoin
349.449
-0.08%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Gökçek: Billboard parasını bütçeden versem ne olur

  Gökçek: Billboard parasını bütçeden versem ne olur

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, hakkındaki iddialara cevap verdi.
  • 28.03.2013 - 13:49

  Gökçek: Billboard parasını bütçeden versem ne olur #1

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Uyan Türkiyem sunucusu Tahir Sarıkaya’nın sunduğu programda ’Ankara’daki İsrail afişlerini belediye bütçesinden mi verdiniz?’ sorusuna cevap verdi. Gökçek, sorulara ’Belediye bütçesinden versem ne olur, vermesem ne olur ’ şeklinde cevap verdi. Ayrıca Başkan Gökçek, Ankara’da bir Sinagog’un tamirini yapacaklarını da söyledi.

  Gökçek eleştirilere böyle yanıt verdi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in İsrail’in özrü sonrası yaptırdığı billboardlar, CHP tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Başkan Gökçek, Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Tahir Sarıkaya’nın sunduğu Uyan Türkiyem programına telefonla bağlanarak eleştirilere yanıt verdi.

  Gökçek: Billboard parasını bütçeden versem ne olur #2
  (İsrail'e Mavi Marmara saldırısı için özür diletilmesinin ardından Gökçek'in yaptırdığı billboardlar... )

  "BELEDİYE BÜTÇESİNDEN VERSEM NE OLUR, VERMESEM NE OLUR?"

  "Ankara’daki İsrail afişlerini belediye bütçesinden mi verdiniz?" sorusuna Başkan Gökçek, "Belediyenin kesesinden versem ne olur, vermesem ne olur" yanıtını vererek şunları söyledi:

  "Eğer bu ülkeye bir onur kazandırılmışsa ve bu millet kalkıp da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak bana bir temsil yetkisi verdiyse ben bu parayı dilediğim yerde harcarım. Bunu kafalarına koysunlar. Ama şu kadarını söyleyeyim bu yapmış olduğumuz ilanlarda belediyenin kesesinden bir para harcamadım. Belediye kesesinden olsa da hiçbir şey olmazdı. Ufak tefek şeylerle uğraşmasınlar. Ben CHP’nin belediyelerinin CHP faaliyetlerine nasıl katkıda bulunduklarını gayet iyi biliyorum. Bıraksınlar bunları, işin özüne gelsinler."

  Melih Gökçek, "Türkiye onurlu bir davranışta bulunmuştur, Sayın Başbakan onurlu bir davranışta bulunmuştur. Biz de Türkiye’de yaşayan bir vatandaş olarak bize bu gururu yaşatan kişiye ve hükümetimize teşekkür etmişizdir. Olay bu kadar basittir. İstedikleri kadar söylesinler. O tenkitler bir kulağımızdan girer, öteki kulağımızdan çıkar" ifadelerini kullandı

  "ANKARA’DA BİR SİNAGOG’UN TAMİRİNİ YAPACAĞIZ"

  Yapılan eleştirilerin kıskançlıktan ve hasetten geldiğini söyleyen Gökçek, "Senelerce Türk dış politikası dünyada yerlerde süründü. İlk defa onurlu bir davranış var. Ben yakında Ankara’da bir Sinagog’un tamirini yapacağız. Benden böyle bir talep var. Bizim ülkemizde yaşayayan Yahudilerle hiç bir sorunumuz yok. Bizim İsrail’in başındakilerin felsefesiyle sorunumuz var. Bu aradaki farkı çok net olarak anlamak lazım" diye konuştu.

  "Başbakanımız bize gerçekten büyük bir gurur yaşatmıştır" diyen Melih Gökçek, "Bu ülkenin yıllar önce kaybettiği onurunu asırlar sonra almış ve o eski Osmanlı’nın heybetini ortaya koymuştur. Bundan dolayı biz Sayın Başbakanımıza müteşekkiriz. Bunu da elbette billboardda belli edeceğiz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir