Petrol
96.06
-0.26%
Euro
18.4991
1.21%
Dolar
17.9261
0.15%
Altın
1.037
0.37%
Borsa
282
0.00%
Bitcoin
432.349
2.85%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  Gökçek: Kılıçdaroğlu defolu lider

  Gökçek: Kılıçdaroğlu defolu lider

  Melih Gökçek: "Hissiyatım Kılıçdaroğlu gitsin diyor, aklım ise kalsın diyor"
  • 10.03.2012 - 02:02

  Gökçek: Kılıçdaroğlu defolu lider #1

  Uşak'a yerel bir televizyonun ödül törenine katılmak için giden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Kılıçdaroğlu bizim için bir şans. Hissiyatım, nefsim diyor ki. Sayın Kılıçdaroğlu kaybetsin, genel başkanlıktan gitsin. Ama aklım diyor ki, hep orada kalsın. Çünkü Kılıçdaroğlu bizim için bir nimet. Bu kadar defolu lider CHP içinde Kılıçdaroğlu olur, bu da bizim şansımız" dedi.

  Uşak'ta yerel olarak yayın yapan Egem TV'nin geleneksel olarak düzenlediği yılın başarıları ödül törenine '2011 Yılının En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı' seçilen Melih Gökçek de katıldı.

  "KILIÇDAROĞLU DEFOLU LİDER"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir televizyon programında karşılaşmak istediğini söyleyen Gökçek, "Bu aralar Ankara'da sayın Kılıçdaroğlu ile uğraşıyoruz. Beni televizyonlarda tanımadığını söylüyordu, ancak, dün bir televizyon kanalında beni hatırlamış. Umarım bir gün televizyonda karşılaşırız. Hepinizin malumu geçenlerde CHP'nin kurultayı vardı. Kurultay sonrası hissiyatım, nefsim, diyor ki sayın Kılıçdaroğlu kaybetsin genel başkanlıktan gitsin, ama aklım diyor ki hep orada kalsın. Çünkü Kılıçdaroğlu bizim için bir nimet. Ben artık CHP'de Kılıçdaoğlu'nu destekliyorum. Bu kadar defolu bir lider CHP içinde ancak Kılıçdaroğlu olur buda bizim şansımız. Kılıçdaroğlu bu aralar parti içinde ne kadar Tuncelili varsa sağa sola getirmekle meşgul. CHP'yi Tunceliler partisi haline getiriyor. Partiyi yok ediyor. Tabi bu bizim avantajımız. Geçen gün Tiwitter'de bir fıkra ile karşılaştım. Fıkrada diyor ki. Sayın Başbakan bir gazeteye beyanat vermiş ve demiş ki biz mesafeleri kısalttık. Hemen götürmüşler Kılıçdaroğlu'na yetiştirmişler. Kılıçdaroğlu demiş ki oda bir şeymi bizimkiler her akşam kafayı çekiyor, dünyanın etrafını dört kez dolaşıyor demiş. Tabi bu fıkra. Geçenlerde bir gazeteye demeç veren Kılıçdaroğlu kendi milletvekillerine bu kadar meyhaneye gitmeyin demiş, madem gidiyorsunuz bari hepiniz aynı meyhaneye gitmeyin. Bunu söyleyen Kılıçdaroğlu. Biz bunu söylesek hakaret sayarlar. Ancak kendileri bunu söylüyor diye" konuştu.

  BİR DÖNEM DAHA BAŞKANLIK YAPACAĞIM

  Partililerin sorusu üzerine bir dönem daha Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmak istediğini ifade eden Gökçek, Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan uygun görür, halkımızda tercihin benden yana yaparsa bir dönem daha belediye başkanlığı yapıp emekliye ayrılmak istiyorum dedi. Gökçek, partililerle sohbetinin ardından Uşak Havaalanı'na geçerek özel uçakla Ankara'ya döndü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir