Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
143.145
6.21%
12ºC
İstanbul
Puslu güneşli 12 C
  Gökçek: Polisin otobüslere bedava binme hakkı yok

  Gökçek: Polisin otobüslere bedava binme hakkı yok

  Melih Gökçek, polislerin otobüslere ücretsiz binme hakkı olmadığını söyledi.
  • 18.12.2012 - 10:03

  Gökçek: Polisin otobüslere bedava binme hakkı yok #1

  Ankara’da polisin belediye otobüsleri ile metroya yasa dışı biçimde, ücretsiz bindiği açıklandı. Gökçek ‘’Bunu kaldırmak istedik, polis personelimizi dövüp, otobüsleri parka çekti’’ dedi.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da polisin belediye otobüsleri ile metroya yasa dışı biçimde, ücretsiz bindiğini açıkladı. Gökçek ‘’Bir ara bunu kaldırmak istedik, polis personelimizi dövüp, EGO otobüslerini parka çekti’’ dedi.

  Belediye Meclisinin son toplantısında CHP’li üyeler bir önerge vererek, eski ve mevcut belediye meclis üyelerinin, EGO otobüsleri ve metroya ücretsiz binmesini istediler. Zabıta, polis ve EGO emeklilerinin ücretsiz ulaşımdan yararlandığını da hatırlattılar.  

  MEHMET AĞAR DÖNEMİ

  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise önergeye karşı çıktı ve işleme koymadı.

  Gökçek, ‘’ Polisin bu hakkı yok ama biniyor’’ dedi ve şunları söyledi: ‘’Ücretsiz ulaşımın uygulandığı kişiler, kanunlarda belli. Polisin yok, ancak polis de biniyor. Mehmet Ağar’ın döneminde, meclis üyesi olanlar da iyi hatırlayacak, otobüslere ve metroya polisleri almadık. Bizim bütün otobüsler trafiğe çekildi. Sekiz on tane görevlimiz metro girişlerinde dayak yedi. EGO emeklileri için de yasal dayanak yok. Kartların iptali için talimat verdim. Zabıtalarınki ise kanundan geliyor.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir