Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.811
-1.08%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C
  Gökçek ve Oktay Vural'ın canlı yayın kavgası - izle

  Gökçek ve Oktay Vural'ın canlı yayın kavgası - izle

  MHP'li Oktay Vural ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek canlı yayında kavga etti.
  • 06.01.2012 - 03:47

  Gökçek ve Oktay Vural ın canlı yayın kavgası - izle #1

  Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un İnternet Andıcı davası kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin damga vurduğu dün gece önemli bir tartışma da Beyaz TV ekranlarında yaşandı.

  CANLI YAYINDA KAVGA ETTİLER

  Programa telefonla bağlanan Gökçek, Ferda Yıldırım'ın sunduğu Basın Kulisi'ne katılan MHP'li Oktay Vural ile canlı yayında kapıştı.

  Oktay Vural, Gökçek hakkında öne sürdüğü iddiaların ispatlandığını söyleyince Gökçek telefonla programa bağlandı.

  "ORTAYA ÇIKARAN ZATEN BENİM"

  Canlı yayına telefonla bağlanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Oktay Vural'ın iddialarını hala ispatlamadığını ve kendisi ile karşılaşmaktan kaçındığını kaydederek "Biraz önce konuşulanları hayretle izledim. Oktay Bey'in verdiği cevaplar doğru değil. Mezarlıklarla ilgili olayı araştıran benim, ortaya çıkaran benim, sanki benim çıkardığım bir şeyi kendisi bulmuş gibi takdim etti, tartışmasına bile girmedi. Ondan sonra diyor ki savcılık takip ediyor diyor. Savcılığa veren benim." dedi.

  "HODRİ MEYDAN"

  Gökçek, Oktay Vural'a iddialarının ispatlanması halinde istifa edeceğini, kendisinin iddialarını ispatlayamaması halinde istifa edip etmeyeceğini sordu ve ekledi:

  "İkincisi benim evimle ilgili olan iddialarını ispat ettiğini söyledi. O tarihte ben dedim ki medya huzuruna çıkalım söylediklerinizi doğruluğunu ispat edin ve ben belediye başkanlığını bırakmaya söz veriyorum. Ama sizde milletvekilliğini bırakır mısınız dedim. Şimdi tekrar ediyorum. Hiç bir şeyi ispat etmedi. Söyledikleri tamamen gerçek dışıdır. Gerçek dışı olan olayı gelelim yüz yüze konuşalım. O günkü konuşmaları televizyona birebir verelim. Eğe Oktay Vural'ın dediği doğru çıkarsa ben halkımın huzurunda söz veriyorum belediye başkanlığını bırakacağım. Ama bir şartla... Oktay Vural'da kendisinin doğru söylemediği ortaya çıkarsa milletvekilliğini bırakacağını halkın huzurunda söyler mi?

  MHP'li Vural ise Gökçek'e "Ben bu konudaki iddialarımı ileri sürdüm. Melih Gökçek hakkındaki kararı Ankaralılar verecektir." sözleriyle cevap verdi.

  "SÖZLERİNİN ARKASINDA DURAMIYOR"

  Oktay Vural'ı verdiği sözlerin arkasında durmamakla suçlayan Gökçek "Oktay Vural söylemiş olduğu sözlerin arkasında duramıyor. Çünkü söylediklerini ispat etmesi mümkün değil." dedi.

  MAHKEMEYE VERSİN DİYE "YALANCI" DEDİ

  Oktay Vural'ın Gökçek'in sözlerini gülerek dinlemesine ise Gökçek "Gülerek bu iş olmaz Oktay bey." dedi. Vural'ın "daha neler var neler" sözleri üzerine ise Gökçek, Oktay Vural'a hodri meydan dedi. "Neler varsa buyurun çıkarın konuşalım." diyen Gökçek "Şu anda kamuoyu bir kanaat sahibi oldu. Oktay Vural söylediklerinin arkasında duramayacak durumda. Ben kendisi için bir ifade kullanıyorum. O tarihte benimle ilgili ortaya attığı iddialar yalandır. Yalandır dediğim için, kendisini yalancılıkla suçlamam dolayısıyla beni mahkemeye vermesi lazım. Ben yalancı diyorum. Yalan veya doğru olduğunu ben mahkemeden ispat edeceğim." dedi.

  "MUHATAP ALINACAK ADAM DEĞİL"

  Melih Gökçek'in Oktay Vural'la ilgili söylediği "yalancı" ifadelerine MHP'li Oktay Vural ise "muhatap olunacak bir adam değil, kendisi ile ilgili kararı Ankaralılar verecektir" dedi.

  İŞTE CANLI YAYINDAKİ O ANLAR!..


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir