Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
482.619
-0.80%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Greenpeace'den bakanlık önünde pilavlı eylem

  Greenpeace üyeleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önünde eylem yaptı.
  • 09.05.2013 - 16:11
  Greenpeace'den bakanlık önünde pilavlı eylem

  Greenpeace den bakanlık önünde pilavlı eylem #1

  Pilav tezgahı ile pirinç pilavı dağıtmak isteyen eylemcilere polis ve güvenlik görevlileri müdahale etti. Pilav tezgahını alan güvenlik güçleri bakanlık içerisine götürdü.

  Greenpeace üyeleri, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önünde 'Geri Dönüşü Olmaz' yazılı tişörtlerle pilav dağıtmak istedi. Pirinç pilavı dağıtmak isteyen eylemcilere polis ve güvenlik görevlileri müdahale etti. Pilav tezgahını alan güvenlik güçleri bakanlık içerisine götürdü.

  Greenpeace den bakanlık önünde pilavlı eylem #2

  GDO'lu pirinç iddialarını bakanlığın önleyemediğini ileri süren Greenpeace üyesi "Olayı kapatmaya çalışırken bize şiddet uygulamayı da ihmal etmediler. Pilav araçlarıyla gelmiştik. Bakan Eker'e GDO'lu pilav yiyip yemeyeceğini sormuştuk. Halkımız istemiyor, kendisi istiyor mu diye sorduk. Fakat araçlarımıza el koydular. Öğle vakti yaklaştı, belki açıktılar, pilavı yemek istemişlerdir. Biz kimsenin GDO'lu pilav yemesini istemiyoruz. Bu nedenle şu an yapılan örtbas çabasından bir an önce vazgeçilip, Bakanlığın hazırladığı ve gıdalara GDO sokmayı hedefleyen yasa değişikliğinin geri çekilmesini talep ediyoruz." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir