Petrol
114.03
-0.18%
Euro
16.73
2.99%
Dolar
15.83
1.89%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.797
3.39%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Gül güvenlik nedeniyle HDP'yi Meclis'te ziyaret edecek

  Veda ziyaretlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HDP ile genel merkez yerine Meclis'te vedalaşacak.
  • 06.08.2014 - 15:29
  Gül güvenlik nedeniyle HDP'yi Meclis'te ziyaret edecek

  Gül güvenlik nedeniyle HDP yi Meclis te ziyaret edecek #1

  Görev süresi 28 Ağustos'ta sona erecek olan Cumhurbaşkanı Gül, veda ziyaretlerini sürdürüyor. Önceki gün Meclis Başkanı Cemil Çiçek ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a veda ziyaretinde bulunan Gül, dün de yüksek yargı organlarının başkanlarını ziyaret etti.

  KILIÇDAROĞLU İLE BAŞBAŞA GÖRÜŞTÜ

  Milliyet'ten Aydın Hasan'ın haberine göre; Gül, bugün ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Gül'ü CHP Genel Merkezi'nin avlu kapısında karşıladı. Ziyaretinde Gül'e, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen ile Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Zeynep Damla Gürel de eşlik etti. Gül ile Kılıçdaroğlu'nun başbaşa görüşme yapmayı tercih ettiği, görüşmeye CHP yönetimi ile Köşk'ten kimsenin katılmadığı öğrenildi. Yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu, Gül'ü makam aracına kadar uğurladı.

  HDP İLE MECLİS'TE VEDALAŞACAK

  Cumhurbaşkanı Gül, yarın ise HDP Genel Merkezi'ne ziyarette bulunacaktı. Ancak HDP Genel Merkezi'nin bulunduğu yer nedeniyle bu ziyarette bir sorun çıktı. HDP Genel Merkezi, eski Ankara evlerinin bulunduğu Hamamönü semtindeki Sarıca sokakta bulunuyor. Eski bir Ankara evi olan genel merkez binasının çevresinde yoksulların barındığı bakımsız evler de yer alıyor. Ayrıca binaya dar ve kıvrımlı sokaklardan geçilerek gidilebiliyor. HDP binası, mart ayında saldırıya uğramıştı. Güvenlik riski nedeniyle HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Gül'ü genel merkez binasında ağırlayamayacak. Gül ile Demirtaş, yarın saat 14.00'te HDP'nin Meclis'te bulunan odasında görüşecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir