Euro
15.2179
-0.08%
Dolar
13.6350
-0.11%
Altın
788.1980
0.01%
Borsa
1998
0.00%
Bitcoin
512.812
2.61%
1ºC
İstanbul
Güneşli 1 C

  Gül: Suriye'de en kötü senaryolar gerçekleşiyor

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Suriye krizi açıklaması..
  • 08.10.2012 - 15:32
  Gül: Suriye'de en kötü senaryolar gerçekleşiyor

  Gül: Suriye de en kötü senaryolar gerçekleşiyor #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye'de en kötü senaryoların şu anda gerçekleştiğini, Suriye'de yaşananların Türkiye'yi de etkilediğini belirterek, ''Böyle bir süreçte, hükümetimiz, Genelkurmay Başkanlığı'mız ile devamlı istişare içindeyiz. Ne gerekiyorsa onlar da gördüğünüz gibi anında yapılıyor zaten. Bundan sonra da yapılmaya devam edecek'' dedi.

  Cumhurbaşkanı Gül, Estonya Büyükelçisi Miko Haljas’ı kabul etti. Büyükelçi Haljas, Gül’e güven mektubunu sundu. Kabul öncesinde gazetecilerin, Suriye’de yaşananlara ilişkin sorusunu yanıtlayan Gül, Suriye’de şu anda en kötü senaryoların gerçekleştiğini söyledi. Suriye halkının acı çektiğini, orada yaşananların Türkiye’yi de etkilediğini dile getiren Gül, şöyle konuştu:

  ENİNDE SONUNDA BİR DEĞİŞİKLİK OLACAKTIR

  ”Kaybettiğimiz vatandaşlarımız var. Dolayısıyla böyle bir süreçte, hükümetimiz, Genelkurmay Başkanlığı’mız ile devamlı istişare içindeyiz. Ne gerekiyorsa onlar da gördüğünüz gibi anında yapılıyor zaten. Bundan sonra da yapılmaya devam edecek. Suriye’deki bu durumun böyle devam etmesi beklenemez, kesinlikle beklenemez. Dolayısıyla eninde sonunda bir değişiklik, geçiş olacaktır. Ama bütün arzumuz şu: Daha çok kan dökülmeden ve Suriye kendi kendini daha çok harabeye çevirmeden bunun olması ve uluslararası camianın da burada gayet etkin şekilde davranması şarttır diye düşünüyorum.”


  Görüş Bildir