Euro
10.0846
0.44%
Dolar
8.5103
0.42%
Altın
493.62
-0.07%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
331.818
3.62%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C
  Gül: Yaranızı açık bırakırsanız sinekler konar

  Gül: Yaranızı açık bırakırsanız sinekler konar

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Danimarka ziyareti kapsamında gazetecilerin sorularını yanıtladı, "yaranızı açık bırakırsanız sinekler konar" dedi.
  • 19.03.2014 - 12:51

  Gül: Yaranızı açık bırakırsanız sinekler konar #1

  Abdullah Gül, gazetecilerle yaptığı sohbette dinlemeler ve yolszluk operasyonuyla ilgili "Dış güçlerin oyunu" söylemlerine katılmadığını belirterek ilginç bir aforizmaya imza attı. 

  "YARANIZI AÇIK BIRAKIRSANIZ SİNEKLER KONAR"

  Gül gazetecilere şunları söyledi:

  (Dış güçler söylemi var, kimdir bu dış güçler? sorusu üzerine) Ben bunları kabul etmiyorum. Doğru bulmuyorum açık söyleyeyim. Tabii ki Türkiye’nin müzmin kararlı muhalifleri vardır. Ama bunlar belli çevrelerdir ve her zaman biliriz. Ama tutup da 10 sene boyunca bize övgüler yazmış, göklere çıkartmış, bizim yaptığımız güzel hareketleri takdir etmiş, her yerde övmüş olanlar şimdi haklı veya haksız bizi tenkit ediyorsa onları hemen Türkiye düşmanı ilan etmek biraz 3. dünya söylemi olur. Türkiye buradan kurtuldu. Tabii ki siz kendi yaranızı açık bırakırsanız oraya gelip sinekler konar. Önemli olan yaranızı açmamanız ve yumuşak karın ortaya çıkarmamanızdır. Bunu yaparsanız Türkiye’nin tabii ki müzmin düşmanları diyeyim hadi, elbette her ülkenin müzmin muhalifleri vardır. Ama dün güzel manşet atan, makaleler yazan çevreler veya devletler niçin desteklemesin? Müttefikler olarak da baktığınızda. Türkiye’nin güçlü olması lazım. Nasıl bir memleket güçlü olur? Önce demokrasi, hukuk güçlü olacak sonra ekonomi. Her bakımdan güçlü bir Türkiye herkese ilham kaynağı oluyor. Dolayısıyla o söylemlere çok itibar etmiyorum. Türkiye’yi yıkmak isteyen birileri varmış gibi komplo teorilerine inanmıyorum. Yabancılar Türkiye ile alakalı açıklamalar yapabilir, buna cevap vermek zorunda değiliz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir