Petrol
82.75
0.00%
Euro
17.7834
0.28%
Dolar
18.4676
-0.04%
Altın
965.74
0.28%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
356.639
1.68%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Gül'den 4+4+4 açıklaması

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 4+4+4 eğitim sistemi hakkında açıklama yaptı.
  • 26.03.2012 - 19:43
  Gül'den 4+4+4 açıklaması

  Gül den 4+4+4 açıklaması #1

  Yarın Meclis'te görüşülecek olan eğitim sistemindeki 4+4+4 düzenlemesine ilişkin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yorum yaptı.

  GÜL'DEN 4+4+4 YORUMU

  TBMM'de yarın Türkiye'nin gündemini sarsan 4+4+4 eğitim düzenlemesi görüşülecek. Gerçekleşecek görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanı Gül yorum yaptı.

  Gül yorumunda "Önemli olan konuların tartışılabilmesidir. Herkes büyük bir olgunlukla fikrini söyleyecektir" dedi.

  Cumhurbaşkanı Gül 4+4+4 eğitim düzenlemesinin Meclis'te gerekli olgunlukta tartışılması gerektiğini belirtti. 12 Yıllık kademeli eğitimin Türkiye için önemli bir konu olduğunu söyleyen Gül "Her şey Meclis'te rahatça konuşulmalı" dedi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eğitimin 12 yıla çıkarılmasını öngören yasa tasarısının yarın TBMM'de görüşülecek olmasıyla ilgili, ''Önemli olan bütün bu konuların rahatlıkla enine boyuna konuşulabilmesidir. Önemli olan söylenenlerin herkes tarafından dinlenmesi, takip edilmesi. Nahoş olaylar olursa söylenenler de dinlenmez'' dedi.

  Gül, Vakıfbank-Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Basın Fotoğrafları Yarışması'nın ödül töreni öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

  HERKES FİKİRLERİNİ SÖYLEYECEKTİR

  Abdullah Gül, kesintisiz eğitim ile ilgili tartışmaların devam ettiğini ve yarın CHP'nin Tandoğan'da miting yapacağının hatırlatılması üzerine, parlamentonun ilk defa çalışmadığını ve TBMM çalışmalarının bilinen çalışmalar olduğunu söyledi. ''Büyük bir geleneğimiz var, inanıyorum ki herkes büyük bir olgunluk içerisinde fikirlerini söyleyecektir'' diyen Gül, tasarıyı destekleyenlerin de desteklemeyenlerin de düşüncelerini dile getireceğini ifade etti.

  Gül, şunları kaydetti:
  ''Önemli olan bütün bu konuların rahatlıkla enine boyuna konuşulabilmesi, tartışılabilmesidir. Ümit ederim ki herkesin gayet soğukkanlı şekilde ama sonuna kadar da ne düşünüyorsa düşündüğünü söyleyebileceği bir ortam içerisinde cereyan eder.

  Önemli olan söylenenlerin herkes tarafından dinlenmesi, takip edilmesi. Eğer nahoş olaylar olursa söylenenler de dinlenmez doğrusu. O zaman insanların dikkati başka yere gider onun için bu veya başka konu hangi konu olursa olsun meclise yakışır bir şekilde büyük bir olgunlukla her şeyin tartışılması, ele alınması, konuşulması önemli.''


  Görüş Bildir