Euro
15.2439
-0.48%
Dolar
13.4291
-0.74%
Altın
795.6160
0.78%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
571.653
-0.09%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C
  Gül'den çift başlı yönetim olmaz açıklamasına cevap

  Gül'den çift başlı yönetim olmaz açıklamasına cevap

  Abdullah Gül: "Yetkililerin dikkatini çektim doğal davrandım. Yanlış anlamalara gerek yok."
  • 31.10.2012 - 11:37

  Gül den çift başlı yönetim olmaz açıklamasına cevap #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Almanya ziyareti öncesinde "Ankara'da barikatlar Köşk tarafından mı kaldırıldı" sorusuna "Böyle bir talimat verdiğini sanmıyorum. Bu ülkeyi çift başlı sistemle yönetmiyoruz" demişti. Erdoğan'ın açıklamalarına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den bugün cevap geldi.

  Cumhurbaşkanı Gül, Bosna-Hersek Büyükelçisi Damir Dzanko'yu kabulünden önce Çankaya Köşkü'nde basın mensuplarının sorusunu yanıtladı. Gül'e Erdoğan'ın sözlerine ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Gül, yanlış anlamalara gerek olmadığını, herkesin gayet dikkatli bir şekilde ne konuşulduğuna bakması gerektiğini söyledi.

  "YANLIŞ ANLAMALARA GEREK YOK"

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Tabii yanlış anlamalara falan hiç gerek yok. Herkesin gayet dikkatli bir şekilde ne konuştuğumuza bakması lazım. Önce Cumhurbaşkanı olarak Cumhuriyet Bayramı'nın bütün ülkede nezih bir şekilde kutlanmasıyla ilgili yetkililerin dikkatini çekmemden daha doğal bir şey olmaz. Ayrıca çift başlılık gibi bir şey de olmaz. Memleket idaresinde, ülke idaresinde çift başlılık doğru da değildir. Böyle bir şey zaten söz konusu da değildir.

  "ANAYASA'DA YETKİLERİMİZ BELLİ"

  Anayasamız, mevcut kanunlarımız hepimizin yetki ve görevlerini, sorumluluklarını zaten açıkça belirtmiştir. Bu bakımdan hepimizin yanlış anlamalara fırsat vermemesi gerektiği kanaatindeyim'' dedi.

  Gül den çift başlı yönetim olmaz açıklamasına cevap #2

   

   

   

   

   

   

   


  Görüş Bildir