Petrol
99.92
2.59%
Euro
18.5295
0.62%
Dolar
17.9473
0.44%
Altın
1.032
0.27%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.801
1.59%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Gül'den İsrail açıklaması

  Cumhurbaşkanı Abdulah Gül, İsrail'e uygulandığı iddia edien yardım vetosunu açıkladı.
  • 26.10.2011 - 12:45
  Gül'den İsrail açıklaması

  Gül den İsrail açıklaması #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, geçtiğimiz pazar günü Van'da meydana gelen deprem sonrası dış ülekerden gelen yardımların bazılarının kabul edildiği bazılarının ise kabul edilmediğine dair ortaya atılan söylentilere yönelik olarak, ''Herhangi bir ülkeye karşı ayrımcılık söz konusu değildir'' dedi.

  Gül, deprem bölgesine Cuma günü gideceğini açıkladı.

  Cumhurbaşkanı Gül, deprem bölgesine gidiş tarihiyle ilgili olarak, "Van'a gideceğiz, ama orada insanların çalışmasını aksatmamak için şu anda zamanlamayı değerlendiriyoruz ve orayla irtibat içerisindeyiz. Yoksa aklımız fikrimiz orada. Ama fiziken buradayız" dedi.

  Cumhurbaşkanı Gül, "Biliyorsunuz sadece İsrail değil ki, birçok devlet başkanı, belki 20’ye yakın Devlet Başkanı telefon etti ve hepsi de yardıma hazır olduklarını söylediler. İhtiyaç söz konusu olduğunda Dışişleri Bakanlığı tarafından duyuruldu ve herkes yardımlarını koşturuyor. Sadece İsrail değil, başka ülkelerden de her yerden yardım geliyor. Herhangi bir ülkeye karşı bir ayrıcalık söz konusu değil. Sadece Azerbaycan ve İran onlar, sormadan yakın oldukları ve komşu oldukları için ilk gün hemen yardıma geldiler. Herhangi bir izin almadan, bize sorma ihtiyacı duymadan koştular. Ama diğer birçok ülke, ‘İhtiyaç varsa biz de gelmek istiyoruz. Yardım etmek istiyoruz’ dediler biliyorsunuz. Türkiye ilk etapta bir uluslararası yardım çağrısı yapmadı. Ama daha sonra belli konularda yardım talebinde bulundu ve her ülke koştu, elinden geleni yapıyor şimdi" dedi


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir