Euro
15.2834
-0.03%
Dolar
13.5946
0.04%
Altın
793.7860
-0.10%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
497.260
-2.50%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C
  Gül'den Kraliçe Beatrix onuruna yemek -Video

  Gül'den Kraliçe Beatrix onuruna yemek -Video

  Cumhurbaşkanı Gül, Hollanda Kraliçesi Beatrix onuruna yemek verdi.
  • 13.06.2012 - 22:08

  Gül den Kraliçe Beatrix onuruna yemek -Video #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hollanda'ya gerçekleştirdiği ziyaretten kısa süre sonra Hollanda Kraliçesi Beatrix'i Türkiye'de görmekten onur duyduğunu belirterek, ziyaretin iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasının 400. yıl dönümü kutlamalarını taçlandırdığını söyledi.

  İLİŞKİLERİN 400. YILI

  Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Türkiye ile Hollanda arasında diplomatik ilişkilerin kuruluşunun 400. yılı dolayısıyla Türkiye'yi ziyaret eden Hollanda Kraliçesi Beatrix onuruna Çankaya Köşkü'nde yemek verdi. Gül çifti ve Kraliçe, konukları resepsiyon salonunun girişinde karşıladılar.

  FOTO-GALERİ İÇİN TIKLAYIN

  VİDEO İÇİN TIKLAYIN

  Yemeğe, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Jan Paul Dirkse, TBMM Türkiye-Hollanda Dostluk Grubu Başkanı Şaban Dişli'nin de arasında bulunduğu milletvekilleri, iş adamları, akademisyenler, Hollanda'da doğan Türkiye'nin 2002 Dünya Güzeli Azra Akın ile Türkiye'de yaşayan Hollandalı fotoğrafçı Wilco van Herpen ve diğer davetliler katıldı.

  CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN KONUŞMASI

  Cumhurbaşkanı Gül, konuşmasına, Kraliçe'yi Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğu Çankaya Köşkü'nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı.

  Hollanda'ya iki ay önce yaptığı başarılı ziyaretten kısa süre sonra Kraliçe Beatrix'i Ankara'da ağırlamanın özel bir onur olduğunu kaydeden Gül, ziyarete ilişkin güzel anıların hafızalarında tazeliğini koruduğunu ifade etti. Gül, bu vesileyle ziyaretleri sırasında kendilerine gösterilen sıcak misafirperverlik için Kraliçe'ye bir kez daha teşekkür etti.

  ''Türk ulusu ve ben, Sayın Majesteleri'nin bu kadar kısa bir süre zarfında bizi şereflendirmesinden dolayı onur duyduk. Bu ziyaretiniz ülkelerimiz arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasının 400. yıl dönümü kutlamalarını taçlandırmaktadır'' diye konuşan Gül, Hollanda halkının refahı ve mutluluğu için kadeh kaldırarak konuşmasını bitirdi.

  KRALİÇE BEATRİX

  Kraliçe Beatrix de iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin kurulmasının 400. yıl dönümünde Türkiye'de olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, Cumhurbaşkanı Gül'ün Hollanda ziyaretinin büyük bir başarıyla gerçekleştiğini söyledi.

  Yıl dönümü kutlamalarının güzel bir şekilde devam ettiğine işaret eden Kraliçe Beatrix, bu kapsamda 300'den fazla etkinliğin gerçekleşeceğini, bundan sonra da pek çok etkinlikle kutlamalara devam edilmesini umduğunu kaydetti.

  Kraliçe Beatrix, iki ülke iş adamları arasında sağlanan temasların da herkesi mutlu ettiğini dile getirdi.

  Cumhurbaşkanı Gül'e, Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkilere verdiği katkı için teşekkür eden Kraliçe Beatrix, iki ülke arasındaki iyi ve dostça ilişkilerin devamı için kadeh kaldırdı.


  Görüş Bildir