Euro
15.2933
0.14%
Dolar
13.5122
0.30%
Altın
796.76
0.40%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
476.185
-2.22%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C
  Gülen'den Başbakan'ın dön çağrısına cevap – izle

  Gülen'den Başbakan'ın dön çağrısına cevap – izle

  BAŞBAKAN'IN DÖN ÇAĞRISINA AĞLAYARAK CEVAP VERDİ..
  • 16.06.2012 - 04:37

  Gülen den Başbakan ın dön çağrısına cevap – izle #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Gülen Hareketi lideri Fethullah Gülen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 10. Türkçe Olimpiyatları'nın final gecesinde kendisine yönelik "bitsin bu hasret" diye seslenerek yaptığı çağrıya yanıt verdi.

  Gülen, Herkul.org adlı sitede yayınlanan bir videoda kendisine yönelik olarak "Başbakan'ın dön çağrısı hakkındaki düşünceleriniz neler" sorusu üzerine açıklamalarda bulundu.

  AĞLAYARAK YANIT VERDİ

  Konuşması esnasında duygulu anlar yaşayan Gülen, bir ara gözyaşlarını tutamadı ve uzun süre ağladı.

  "BİR SÜRE DAHA DÖNMEYECEĞİM"

  Türkiye'ye dönme konusunda rövanş duygusuyla bir takım kimselerin bazı kazanımlara zarar verebileceği ihtimali ile bir süre daha ABD'de kalmaya devam edeceğini açıklayan Fethullah Gülen, "öldüğümde buraya gömülmek istemiyorum" dedi.

  "HUZURSUZLUK ÇIKMASIN"

  İşte Gülen'in açıklaması;

  "Türkiye'de huzursuzlukların çıkmaması, bir takım kazanımların kaybolmaması için, oraya gitmem yüzde 1 ihtimal bile olsa bu kazanımlara zarar verecekse, işte ben bu endişe ile gitmek istemem.

  Gittiğimde bu işin rövanşı olduğunu düşünen birileri, bazı müesseselere zarar vermek suretiyle idareyi zor durumda bırakacaklarsa şayet, Türkiye'deki olumlu şeylere duraklama olacaksa, ben bir süre daha sıla sevdası ile burada yaşayacağım. Bütün bu endişeler kaybolduğu zaman, oturup kendi arkadaşlarımla meseleyi detaylı görüşürüm. Benim de arzum, öldüğümde buralara değil, kendi toprağıma gömülmektir.

  Bunu da benim vasiyetim sayın, annemin ayaklarının ucuna gömülmeyi istiyorum."

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!..

  Gülen den Başbakan ın dön çağrısına cevap – izle #2


  Görüş Bildir