Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.914
1.03%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Gülen'den Erdoğan'a yanıt: Şamarı biz yiyoruz - izle

  Gülen'den Erdoğan'a yanıt: Şamarı biz yiyoruz - izle

  'Bize şamar atmak istiyorlar' diyen Başbakan Erdoğan'a Fethullah Gülen'den yanıt geldi.
  • 28.11.2013 - 08:44

  Gülen den Erdoğan a yanıt: Şamarı biz yiyoruz - izle #1

  Dershanelerin kapatılması tartışmasına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuda hafta sonu yaptığı 'Bize şamar atmak istiyorlar' açıklaması damga vurmuştu. Başbakan'ın dört gün önce Rusya dönüşünde yaptığı bu açıklamanın ardından, Fethullah Gülen, Erdoğan'a hiç atıfta bulunmadan, "şamardan" bahsetti. Gülen, 'Şamarı başkası değil biz yiyoruz' dedi.

  Gülen'den Erdoğan'a yanıt: Şamarı biz yiyoruz - izle

  İşte Gülen'in o açıklamaları;

  'MÜDAFAA EDECEKSİNİZ....'

  'Doğru ve makul olanda ısrar etmek lazım. Doğruda ısrar etmemek, bâtıla meyletmek demektir. 'Yıkalım bu okulları.' Bâtıl bu!.. 'Açılımı durduralım.' Bâtıl bu!.. Allah hesabını sorar. Sana ait bir şey değil ki, emanet bu!.. Buna karşı alakasız kalamazsınız; bu, hakka karşı alakasız kalma demektir; müdafaa edeceksiniz bunu, üslubunuzdan taviz vermeden mutlaka müdafaa edeceksiniz.

  ŞAMARI BİZ YİYORUZ

  Gayr-ı meşru bir muhabbetin neticesi, merhametsiz azap çekmektir' diyor Hazreti Pir. Birinin o ölçüde sevgiye, takdire, tayine, desteklenmeye hakkı yoksa şayet, siz o mevzuda aşırı gittiğinizden dolayı, Allah, 'Onların hakkı o kadar değildi!' diye sizi tokatlayabilir. Ben yediğim tokatları bundan biliyorum. Şimdiye kadar hiç kimseye yapmadığımız şeyleri yaptık. Allah tarafından tokat yiyorum, Allah affetsin. (...) Zira kâmet-i kıymetinin üstünde, o ölçüde liyakati olmayan insanlara değer atfetme mevzuu, hakikati alt üst etme demektir. Kader, 'Öyle değil bu mesele; alın siz ağzınızın payını!' dedi ve bize tokat üstüne tokat indirdi. Şamarı bir başkası değil, biz yiyoruz.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir