Maltepe'de silahlı saldırı 5 yaralı - izle

Maltepe'de silahlı saldırı 5 yaralı - izle

5 KİŞİ YARALANDI

İddialara göre Gülsuyu Mahallesi Mesut Caddesi üzerinde Halk Cephesi üyesi bir grup "Çetelere izin vermeyeceğiz, hesap soracağız" yazılı pankart açıp sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce gruba ateş edildi. Açılan ateş sonrasında, Semiha Ateş, Hasan Ferit Gedik, Gökhan Aktaş ve Yalçın İleri ve olay yeri yakınındaki bir markette alışveriş yapan Abdullah Kıyak yaralandı.

Yaralılar, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

VİDEO'YU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

"YOĞUN BAKIMDA YER YOK"

Hastane önünde bekleyen grup adına açıklama yapan Demet Şahin "Çete saldırıları aylardır sürüyor. Bu saldırılar devrimci demokrat kurumları basmaya, devrimci demokratik insanları yaralamaya önlerini kesmeye kadar gitmiştir. Bu çeteler bu kadar pervasız saldırılara nasıl girişiyorlar. Şu anda arkadaşlarımız Hasan Ferit Gedik ve Gökhan Aktaş ağır yaralıdır. Yoğun bakım ünitesinde yer bulunamadığı için saatlerdir burada tutuluyorlar." dedi. Ardından hastane önünde bekleyen yaklaşık 100 kişilik grup "Çeteler halka hesap verecek" şeklinde slogan attı.

"ÖLEN YOK"

Acil Servisi'nin önüne gelen CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt "Dünkü Gülensu'daki çatışmaların devamı var. Az önce bir kızımız getirildi. Dizinden vurulmuş. Ondan önce getirilen 2 kişi başından vurulmuş durumları ağır. Muhtemelen özel hastane bulundu. Ambulanslarla oraya nakledilecek. Bir hastamız daha var o da karnından kurşunlanmış o da ameliyatta. Hayati tehlikesi yok. Burada 4 yaralı var. Şu anda ölümden bahsediliyor. Şu an ölen yok. Kimin ateş ettiği hakkında henüz bilgim yok ben sağlık durumları için doktorlarla görüştüm." dedi.

Yoğun bakım ünütesinde yer olmadığı için özel bir hastaneye sevk edildi. Polis, olaya ilişkin çalışma başlattı.

DHKP-C ÜYELERİ SİLAHLARLA NÖBET TUTUYOR

Maltepe'de dünün ardından, DHKP-C üyeleri mahallede uzun namlulu silahlarla nöbet tutmaya başladı.