Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.015
0.22%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Gürsel Tekin adaylığını resmen açıkladı

  Gürsel Tekin adaylığını resmen açıkladı

  Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye katılmasının hemen ardından, Gürsel Tekin cephesinden atak geldi.
  • 09.11.2013 - 14:12

  Gürsel Tekin adaylığını resmen açıkladı #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kadıköy’de düzenlediği mitingte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

  GÜRSEL TEKİN'İN AÇIKLAMASININ SATIR BAŞLARI

  Sayın Sarıgül ve arkadaşları partimize katıldı. Hoşgeldiler. Ama yetmez. Gezi’deki gençlerimiz de, Anti-Kapitalistler de tüm vatandaşlarımız gelsin. Uzun süredir İstanbul’daki temel sorunlarla çok yakından ilgilenen bir arkadaşınız olarak söylüyorum. Akşamları hiçbir TV ekranında İstanbul’un sorunları konuşulmuyor. Kimin geleceği değil İstanbul’un geleceği önemli.

  'METRO İLE BULUŞTURAN CHP'

  Ulaşım sorununun metro ile çözülebileceği yıllar önce söylendi. Büyük kentleri metro ile buluşturan CHP’dir, CHP geleneğidir. O gün temelleri atanlar CHP’lilerdir.

  Gürsel Tekin adaylığını resmen açıkladı

  'CHP 3. KÖPRÜ GÜZERHAGINI İMARA KAPATACAK'

  1973’te yemyeşil bir İstanbul. 2013'te ise beton yığınına dönmüş bir İstanbul. Köprünün İstanbul’un akciğerini parçalayacağını, su havzalarını bitireceği ifade edilmişti. İstanbullu olarak akciğerlerimizin parçalanmasına izin verecek miyiz? 160 km yoldan bahsediyorum. CHP elbette 3. Köprü temelleri atılmasaydı, ama bu saatten sonra yapılacak bir şey yok. CHP bu bölgenin tamamını yapılaşmaya imara kapatacak ve İstanbul’un akciğeri olarak kalacaktır. İmar lobilerine sesleniyorum. Dün yapılan yanlışların yenisini sizlere yaptırtmayacağız. Birinci ve 2. Köprü yapılırken buralar SİT alanı kalmıştı. Ama kan emiciler burayı beton yığınına çevirdi. Ulaşım ve hava sorunu ile karşı karşıya olan bir şehiriz.

  'CHP PROJELERİYLE GELECEK'

  CHP olarak çok kısa zamanda 20 yıla yayanlara oy verecek misiniz? Onlara dur diyeceğiz. CHP hazır. CHP projeleriyle gelecek.

  'ULAŞIM SORUNU 5 YILDA BİTECEK'

  İstanbul’un ulaşım sorununun rahatlığı CHP ile 600 günde metro ağının çoğu bitecek. 5 yıl içinde İstanbul’da ulaşım sorununu sıfır noktaya getireceğiz. İlacı bizde, çaresi bizde. Çareleri CHP kadrolarında...

  'ERDOĞAN GECEKONDU SORUNUNU ÇÖZEMEDİ'

  Erdoğan 94’de ben belediye başkanı olursam İstanbul’un gecekondu sorunlarını çözeceğim demişti. Çözdü mü? Çözemez. Eskişehir, İzmir ya da Aydın gibi kentleri örnek verirsek hiçbir yurttaşımızın mağduriyeti olmayacak. Kentsel dönüşüm diye bir yasa çıkardılar. Türkiye’de en çok güvendiğimiz tapuların da önümüzdeki günlerde bir anlam ifade etmeyeceğini çok net göreceksiniz. 200 yıldır Sultan Mahallesi’nde oturan Roman kardeşlerimizi 60 km öteye sürgün ettiler.

  '2 YILDA DÖNÜŞÜM SORUNU BİTECEK'

  CHP olarak biz yerinde dönüşümü sağlayacağız. Hem de 2 yıl içinde sorunları çözeceğiz. Hiçbir yurttaşımız sürgüne tabi tutulmayacak, yok sayılmayacak, ötekileştirilmeyecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir