Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.645
-1.05%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Gürsel Tekin: Sayın Gül'ü emekli etmek istiyorlar

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün siyaset planının olmadığına dair sözlerini değerlendirdi.
  • 19.04.2014 - 11:54
  Gürsel Tekin: Sayın Gül'ü emekli etmek istiyorlar

  Gürsel Tekin: Sayın Gül ü emekli etmek istiyorlar #1

  CHP Grup Genel Kurulu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında Parti Meclisi salonunda toplandı. Genel Kurul başlamadan önce CHP Genel Merkezi’ne gelen milletvekilleri Genel Merkez önünde sohbet etti.

  ''TÜRKİYE'Yİ DEĞERLENDİRİYORUZ''

  Toplantılara ilişkin CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi aynı zamanda genel seçimle ilgili ve yerel seçimi değerlendiriyoruz. Bugün milletvekili arkadaşlarımızla toplantı yapılacak. Önümüzdeki günlerde örgütlerimizin çeşitli kademeleriyle bir araya gelinecek. Türkiye’yi değerlendiriyoruz. Seçimi değerlendiriyoruz” dedi.

  ''TALEP GELEBİLİR AMA SOMUTLAŞMIŞ BİR ŞEY YOK''

  Tekin, dün yapılan Parti Meclisi’nden sonra küçük bir kurultay talebinin dile getirilmesiyle ilgili soruya, “Talep gelebilir ama somutlaşmış bir şey yok” cevabını verdi.

  ''SİYASİ PLANIM YOK''

  Tekin’den, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Bugünkü şartlar çerçevesinde benim gelecekle ilgili bir siyaset planımın olmadığını burada paylaşmak isterim” sözleriyle ilgili değerlendirme de istendi. Bunun üzerine Tekin, şunları söyledi:

  “SAYIN GÜL’Ü EMEKLİ ETMEK İSTİYORLAR”

  “Siyasette yokum demiyor. Sayın Gül kendisi çok açık net bir şekilde ifade etmişti. ’Ben, Sayın Başbakan ile konuştuktan sonra kararımı vereceğim’ demişti. O cenahta Sayın Gül’ün daha önce bir yasayla önünü kesmek istemişlerdi; şimdi gayri yasal olarak Sayın Gül’ü emekli etmek istiyorlar.” CHP Genel Merkezi’ne gelen Antalya Milletvekili Deniz Baykal ise, gazetecilerin sorularını cevaplamadı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir