Petrol
111.22
-1.09%
Euro
17.3646
-0.13%
Dolar
16.6864
0.29%
Altın
966.97
-0.62%
Borsa
2412
0.43%
Bitcoin
323.534
-4.03%
26ºC
İstanbul
Çok bulutlu 26 C
  Gürsel Tekin'den ilk açıklama: Radikal kararlar alınacak

  Gürsel Tekin'den ilk açıklama: Radikal kararlar alınacak

  CHP Merkez Yönetim Kurulu'nda yapılan revizyon ile Genel Sekreterliğe getirilen Gürsel Tekin, "Yeni dönemde iyi adam kötü adam dönemi bitti. İyi sistem, kötü sistem dönemi gelecek" dedi.
  • 10.05.2014 - 09:39

  Gürsel Tekin den ilk açıklama: Radikal kararlar alınacak #1

  Gürsel Tekin'in açıklamaları şöyle: "Yapılması gerekenler var, radikal kararlar alınacak. Üyelik sistemleri, örgütlerle ilişkiler üzerinde duracağız. CHP'de iyi adam kötü adam dönemi bitti. Artık isimler değilsistem konuşulacak. Sistemi iyi işletemeyen çarkın dışında kalacak. Dinamik üye, dinamik örgüt kurulacak."

  GÜÇLÜ GENEL SEKRETERLİK MODELİ

  Vatan'da yer alan haberlere göre; Türkiye'de örgütlüyapıların bitirildiğini savunan Tekin, "Sivil Toplum Kuruluşları (STK), üniversiteler ortada yok. CHP örgütleri hem STK gibi hem üniversitelergibi çalışacak, çalışmak zorunda. Herkes üye olabilecek CHP'ye gelecek çalışacak. Toplumsal sorunlar konusunda duyarlı olan bir örgüt yapısı kurulacak" diye konuştu.

  "DİSİPLİN HAKİM OLACAK"

  Tekin, parti içine dönük mücadeleye "asla" izin vermeyeceklerini de söyledi: "İçe dönük mücadeleye asla izin vermeyeceğiz. Kendisini ifade etmek mi istiyor edebilir, ancak kurumsal kimliğe zarar vermeden eleştiriye açığız. Kurumsal kimliğe zarar vereceklere asla göz yumulmayacak. Disiplin ve kural artık partide hakim olacak."

  Yeni kurulacak mekanizma ile illerin anında denetleneceğini belirten Tekin, "81 ilden gün gün bilgi alacak. Bir ilde ne olmuşsa medyaya düşmeden Genel Başkanımızın haberi olacak" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir