Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.827
-0.07%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Güvenlik görevlisi yeni doğan bebeğini balkondan attı

  İzmir'in Konak ilçesi'nde gerçekleşen olayda, güvenlik görevlisi olarak çalışan bir kadın, yeni doğan bebeğini balkondan attı.
  • DHA
  • 15.09.2015 - 16:23
  Güvenlik görevlisi yeni doğan bebeğini balkondan attı

  Güvenlik görevlisi yeni doğan bebeğini balkondan attı #1

  Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen heyet raporunda, sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi. Mahkeme heyeti, avukatının itirazı üzerine sanığın tutukluluk halinin devamına ve yeni rapor alınması için Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderilmesine karar verip duruşmayı erteledi.

  BEBEĞİN CESEDİ BOŞ ARSADA BULUNDU

  Geçen 11 Ocak'ta Konak İlçesi Halil Rıfatpaşa Caddesi üzerindeki boş arsada yeni doğmuş bir bebeğin cansız bedeni bulundu. Polis, bebeğin cesedinin bulunduğu arsanın bitişiğindeki binanın 4'üncü katında özel bir şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan R.G.A.'yı gözaltına aldı.

  R.G.A. mahkemece tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı R.G.A., hakkında 'Kasten adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle dava açtı.

  Güvenlik görevlisi yeni doğan bebeğini balkondan attı #2

  'CEZAİ EHLİYETİ TAM' RAPORU

  12'nici Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 4'üncü duruşması yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık R.G.A. ile avukatları Akif Duygu ve Başak Eraslan katıldı. Mahkeme Başkanı hakim Ali Naki Ceylan, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden gelen heyet raporunu okudu.

  Ceylan raporda, sanığın bugünkü durumu ile cezai ehliyetinin azaltan ya da kaldıran bir nitelikte hastalık olmadığını, cezai ehliyetinin tam olduğunu, depresif bozukluk tespit edildiğini belirtti. Sanık R.G.A. ise "Avukatlarımın beyanlarına katılıyorum. Ben talihsiz bir olay yaşadım. Aklıma gelmeyen başıma geldi. Ben kendimi tanıyamaz hale geldim. Kendimden nefret ediyorum" dedi.

  Mahkeme Başkanı Hakim Ali Naki Ceylan, sanığa yeni rapor alınması için dava dosyası ile birlikte Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilerek, gerektiği takdirde müşahade altına alınmasına, tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir