Euro
15.1144
-0.20%
Dolar
13.3538
-0.17%
Altın
789.8370
-0.02%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
556.097
-2.64%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Hakan Albayrak'tan Taraf'a sert sözler

  Albayrak: "Taraf bu badireleri atlattıktan sonra mukaddesatımıza saldırmaya başlayacak."
  • 16.10.2012 - 17:04
  Hakan Albayrak'tan Taraf'a sert sözler

  Hakan Albayrak tan Taraf a sert sözler #1

  TVNET'te yayınlanan Veyis Ateş'in sunduğu Son Baskı programına katılan Hakan Albayrak, Taraf'a ve Ahmet Altan'a sert sözlerle yüklendi.

  İşte Ateş ve Albayrak arasındaki o diyaloglar:

  "TARAF'IN EN KÖTÜ MANŞETİ"

  Veyis Ateş: Hakan Albayrak çok teşekkür ederim Suriye'ye ilişkin kanaatlerinizi paylaştınız.
  Hakan Albayrak: Bir şey söyleyebilir miyim? Taraf'ın en kötü manşeti dünkü  "Suriye-Türkiye uçmayın" manşetiydi bence. Niye biliyor musunuz? AK Parti'ye gıcık olmanın bir takım getirdiği refleksler var. Şimdi bu manşet midir normalde? Türkiye zaten Suriye hava sahasını kapatmadan demiş ki: "Benim uçaklarım artık Suriye'ye girmeyecek." Herkes bugün bunu öne çıkararak görmüş bu haberi. Sırf hükümete, Türkiye'ye bir laf sokuşturmuş olalım diye bu manşeti atıyor Taraf.

  Ben şöyle tahmin ediyorum. Muhtemelen Hakan Albayrak da Taraf gazetesini alır, okur, beğenirdi. Hala alıp, okuyup, beğeniyor mu bilmiyorum.
  Alır, okur, beğenirdi ve Duvardaki Çatlak diye Taraf gazetesini öven bir yazı yazdım. Ahmet Altan'a da bir yazı yazdım. O dönemde verdikleri mücadele şahane bir mücadeleydi. Taktire şayandı. Fakat bugün Taraf tam da demin söylediğim noktaya geldi.

  Hakan Albayrak'tan Taraf'a sert sözler

  Hakan Albayrak tan Taraf a sert sözler #2

  "AK PARTİ'YE ÇAKALIM DA..."

  O ne?
  Ak Parti'ye çakalım da nasıl olursa olsun diye...

  Peki, sizce bunu neden yapıyorlar?
  Nefis, nefis... Bazen bunun çok rasyonel bir izahı olmak zorunda değil. Birine gıcık gidersiniz olur. Şah İsmail gıcık gitmiş Osmanlı'ya, İran'ı şiileştirmiş. Ya niye yapmış bunu? Öyle yapmış, öyle olması gerektiğini düşünmüş. Osmanlı Şii olsaydı İran muhtemelen Şii iken suniye dönüşecekti. Bu böyledir. Bir alan vardır. Onu dolduramıyorsanız, başka bir alan vardır onu doldurursunuz. Ahmet Altan büyük bir ihtimalle AK Parti'nin yeni Türkiye'nin ideoloğu olmak istiyordu. El üstünde tutulmak istiyordu. Çok el üstünde tutulmayınca acaba gıcık mı oldu? Acaba vurursam, tırmalarsam daha mı çok rağbet görürüm diye mi düşündü? Bilemiyorum. Bunlar hepsi spekülasyon.

  "TARAF BİZİM MUKADDESATIMIZA SALDIRMAYA BAŞLAYACAK"

  Ben makul bir izah bulamıyorum. Benim abim mesela her gün iki tane Taraf gazetesi alırdı artık almıyor. Mavi Marmara'ya saldırdılar. Ben şunu söylüyorum. Taraf gazetesi bu badireleri, darbeleri atlattıktan sonra muhtemelen bizim mukaddesatımıza saldırmaya başlayacak. Böyle bir intiba edinmiştim. Hatta o gün abim de niye dokunma yapıyorsun falan demişti. Bilmiyorum öyle bir intiba var demiştim. Mesela geçen gün Başbakan'ın kongre konuşması ile ilgili Taraf'ın haberine bakıyorsunuz, bol bol İslam'dan bahsediyor. Şunu yaptı bunu yaptı. Yani bundan bir rahatsızlık izhar edercesine. Ya İsveç'te yapılmıyor ki bu kongre. Ya İsveç'te yapılsa, çıksa o laf bilmem kim selamdan kelamdan bahsetse, İslam'dan bahsetse, Peygamber'den bir hadis okusa, "Allah Allah enteresan bir şey" dersin. Ama Türkiye'de iktidar partisi, onun lideri kongrede Allah dediği için eleştirilir mi? Çok Allah dedi. Biz hep Allah deriz. Üzülürüz Allah deriz. Seviniriz Allah deriz. Böyle bir milletiz.


  Görüş Bildir