Petrol
76.82
0.88%
Euro
19.6351
-0.27%
Dolar
18.6408
0.01%
Altın
1.075
0.37%
Borsa
5005
3.08%
Bitcoin
324.725
0.05%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C
  Hakan Şükür ABD'ye taşındı

  Hakan Şükür ABD'ye taşındı

  Avukatının açıklamasıyla birlikte Hakan Şükür'ün Türkiye'den kaçtığı doğrulanmış oldu.
  • 16.06.2016 - 12:34

  Hakan Şükür ABD ye taşındı #1

  Yargılandığı duruşmada avukatı Hakan Şükür'ün temelli olarak ABD'ye taşındığını; dolayısıyla davalara katılamayacağını söyledi.

  Avukatı dolaylı olarak söylese de bu Hakan Şükür'ün Türkiye'den kaçtığı anlamına geliyor.

  ERDOĞAN'A HAKARETTEN YARGILANIYOR

  Eski Milletvekili Hakan Şükür'ün, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanmasına başlandı.

  Bakırköy 28. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Hakan Şükür'ün avukatı Ali Onur Güncel ile müşteki Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Murat İlvan katıldı.

  Müşteki Erdoğan'ın avukatı İlvan, dosyadaki eksikliklerin giderilmesini talep etti.

  AVUKATI AMERİKA'YA TAŞINDIĞINI SÖYLEDİ

  Şükür'ün avukatı Güncel ise müvekkilinin Amerika'ya taşındığını belirterek, "Esasında soruşturma aşamasındaki savunması ile yetinilmesi mümkündür. Mahkeme aksi kanatta ise Amerika'daki adresini müvekkil ile irtibata geçip dosyaya sunacağız." dedi.

  Hakim Meral İzgi, sanık Hakan Şükür'ün Amerika'ya taşındığının avukatlarınca bildirildiğinden savunmasının alınması için avukatına Amerika'daki adresinin bildirilmesi için bir sonraki celseye kadar süre verilmesine karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

  "KAÇMAM" DİYORDU

  Hakan Şükür, hakkında Büyükçekmece Tepekent’te bulunan malikanesini satışa çıkarıp Bank Asya'daki parasını kaçırdığına dair haberler çıktığında çok sert tepki göstermiş, "Evim, barkım, ailem, yatırımlarım Türkiye’de kaçıyor demek iftiradan öte bir şey değildir" demişti.

  ERDOĞAN'A HAKARET İÇEREN PAYLAŞIMLAR

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt tarafından hazırlanan iddianamede, ihbarcı Bekir Savram'ın avukatı tarafından savcılığa şikayet dilekçesi sunularak, 12 Şubat 2015'te sanık Hakan Şükür'ün Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu hakkında paylaşımlarda bulunduğu belirtiliyor.

  Şükür'ün dilekçesinde, sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kastederek söylemediği şeklinde savunmada bulunduğu anlatılan iddianamede, ihbarcının beyanı ile sunduğu sosyal paylaşım dökümlerinde, konunun hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgisinin bulunduğu aktarılıyor. İddianamede, Şükür'ün kullandığı söz konusu kelimenin kastının da açık bir şekilde Cumhurbaşkanı olduğu kaydediliyor.

  4 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

  İddianamede, sanık Hakan Şükür'ün "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.


  Görüş Bildir